Z mp3 na WMA

Jak zamienić muzykę w formacie mp3, na format WMA, słyszałem także o formacie ogg, czy zajmuje mniej miecja niż WMA!?

Co się traci zapisując muzykę w WMA!?

Mówię od razu w czym jest rzecz, chcę zapisać pewne piosenki na frormat WMA aby zgrać je na odtwarzacz mp3, a później wrócić je do formatu mp3.

Czy to możliwe i jak to zrobić!?

Proszę o pomoc!

Zapewne jak większość użytkowników posiadasz mniej lub bardziej legalny program Nero (nie obchodzi mnie to czy używasz legalnego czy nie, ja Cię za to ani nie ukarzę ani nie nagrodzę). W programie tym przechodzisz do działu “Audio” i wyszukujesz opcji “Koduj pliki audio” i tam masz wielkie możliwości konwertowania plików audio.

Co do formatów:

WMA ma bardzo słabą jakość dźwięku, choć do odtwarzacza mp3 jest wystarczająca.

MP3 jest formatem średniej jakości dźwięku. Najczęściej poleca się kodowanie dźwięku do jakości 128kbps… Niestety jest to bardzo niska jakość dźwięku, polecam kodowanie do conajmniej 192kbps.

OGG jest naprawdę świetnym formatem kompresowanego dźwięku. Wypada o wiele lepiej niż poprzednie formaty przy takim samym bitrate’cie, dla tego formatu dźwięk w jakości 96kbps( !!

Wpisać w szukajkę mp3 + wma to dla Ciebie za dużo?

Oto link do darmowego programu FreeRip, jest on bardzo prostu w obsłudze, obsługuje format MP3, OGG. Co do OGG to naprawde jakos dzwieku jest lepsza, jednak zajmuje wiecej miejsca i szybciej padaja baterie w MP3, chyba o jakies 20%. testowałem to na Iaudio 5, ktory obsługuje OGG i faktycznie róznica jest spora, przy dobrych słuchawkach.

http://www.instalki.pl/programy/downloa … reeRip.php

Jesli jestes bardziej wymagajacy oto link do forum traktujacego o kompresji dzwieku

http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=21

I tu się z tobą nie zgodzę, bo dla niskich bitrate-ów WMA lepiej brzmi od MP3, dopiero przy wyższych (128, 160) brzmienie jest podobne, więc traktowałbym te formaty na równi. Lecz wracając do postu napisanego przez huxle’ya to nie widzę sensu rekompresować plik MP3 do WMA, gdzyż zastosowane algorytmy kompresji spowodują znaczny spadek jakości - nawet przy tym samym bitrate. Jeżeli tzw. MP-trójka obsługuje format MP3 to nie baw się w rekompresję, bo… nic nie zyskasz.

konwertując do WMA dźwięk traci na jakości.

Jeżeli później przerobisz WMA na MP3 to uzyskasz tylko zwiększenie rozmiaru pliku (jakość sie nie zmiani a nawet może się pogorszyć)

Poczytałem te wasze “sprzeczki” :slight_smile: i zauważyłem że pominęliście jeden format (który bije wszystkie tu wymienione)

MPC :mrgreen: