Z Nat Czy Bez?

Witam!

W opcjach programu którym dostałem o mojego ISP piszę takie coś:

‘‘Z Nat’’ ‘‘Bez Nat’’ co to oznacza?

Czy jak kliknę bez nat nie będę musiał przekierowywać portów na swój komputer?

Czy to oznacza co innego?

Bez natu lepiej-trochę lepsza jakość połączeń wychodzących a więc p2p i rozmowy na skype/gg jak i torrenty będą chodzić trochę lepiej.

NAT, to Network Address Translation - nie bede podawal definicji, bo mozna to latwo znalezc w google, lub w wikipedii

co to oznacza, sprobuje to szybko wyjasnic

jesli twoj ISP przydzielil Ci jeden zewnetrzny adres IP (o co dobrze byloby zapytac, ile zew IP masz przydzielone) i chcesz to podlaczyc jeden komputer, to nie bedzie problemem, bo bedzie on korzystal z tego adresu

jesli masz jeden zew adres IP a wiecej komputerow to potrzebujesz uruchomic NAT, ktory bedzie korzystal z zew. IP, a komputerom przydzielal prywatne, i wszystkie komputery beda sie laczyc z internetem poprzez punkt dostepowy, na ktorym uruchomiony bedzie NAT.

mam nadzieje, ze troche pomoglem

Dodane 06.02.2009 (Pt) 19:14

nie wiem czy nat ma wplyw na jakosc polaczen, powiedzialbym raczej ze nie

mam w domu lacze 20Mb/1.5Mb i czy z NAT-em czy bez zawsze mam ta predkosc

i zadnej roznicy w jakosci polaczen glosowych, czy video, torrenty smigaja z pelna predkoscia, oczywiscie pod warunkiem ze podlaczone do kogos z takim uploadem, co sie zdarza, ale rzadko

Mam podłączony tylko swój komputer i 1 pod WLAN ale czy jak włączę bez nat czy będę musiał przekierowywac porty?

Dodane 06.02.2009 (Pt) 22:25

Rozumiem że jak kliknę bez nat nie muszę przekierowywać portów?