Z płyty?

Po ostatnim formacie i zainstalowaniu windowsa xp professional miałem problem z odpaleniem kompa dopuki nie włozyłem płytki z windowsem niechciał uruchamiać się system wyskakiwał czarny ekran z płytką odrazu działa czy ktoś wie co zrobić żeby działało normalnie?

Płyta z windowsem działająca wielokrotnie uzywalem jej wczesniej

a bardziej po polsku się da wyjaśnić ?

z tego co zrozumiałem masz ustawione bootowanie z cd,

w biosie ustaw first device boot (albo coś podobnego) na hard drive

To akurat nie powinno mieć znaczenia. W przypadku ustawienia kolejności bootowania to akurat lepiej jest mieć cdrom jako pierwsze, dzięki temu nie trzeba na przykład grzebać w biosie chcąc zbootować kompa z płyty a jak nie znajdzie bootowalnej to i tak wystartuje z dysku, jeśli ma second device boot ustawione HDD.

Najprostrzeym sposobem będzie pewnie ponowna instalacja systemu, może coś się zawiesiło podczas instalacji, może płytka jest za bardzo porysowana, może problem tkwi w napędzie cd/dvd, może być też dysk uszkodzony. Możliwości jest naprawdę wiele

sonik141 , cóż - wiele jest możliwości, ale kolejność botowania zostaw sobie na cd-room - jako pierwszy. Spróbuj zainstalować system ponownie.

sonik141 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif