Z rmvb na avi 700MB?

(Sadekdawid) #1

Jest ktoś w stanie podać mi instrukcje co jak i gdzie i jakim programem mogę skonwertować film rmvb na avi żeby miał ok. 700MB bo w RM Converter wyszły mi 2 GB!!

(Johny) #2

Albo podzielić i nagrać na 3 CD 700 MB,3*700=2100=2GB i 100 MB,zwykłe płyty CD kupisz za parę groszy,innaczej konwersja może jedynie polegać na większej kompresji - widoczne efekty kompresji,zmiejszeniu rozdzielczości filmu,pikseloza,gdy chcesz oglądać film na całym ekranie

(lazikar) #3

A ile MB ma plik RMVB?

(Sadekdawid) #4

lazikar >>>350 MB

(Verse Chorus Verse) #5

Prosta porada zauważ że niektóre filmy które mieszczą się na płytach CD maja ustawione np. tylko 12 bitow jeśli chodzi o ustawienia odwzorowania koloru (i wygladaja ok.) jak przy konwersji ustawiłeś np. 32 to automatycznie plik robi się gigantyczny

(Ygor) #6

tez chcialem kiedys to przekonwertowac ale znalazlem kodeki do formatow real playera ktorych moga uzywac inne playery i porzucilem ten pomysl. z moich obserwacji wynika ze pliki rmvb jakos super fajnie kompresuja bo dosc dlugie pliki w dobrych rozdzielczosciach zajmuja podejrzanie malo miejsca jesli wiec taki plik przekonwertujesz na innego kodeka to zajmie ci to mniej wiecej tyyle ile napisales i chyba za wiele z ttym nie zrobisz ...