Z TV do komputera

Czy jest możliwość podczas oglądania filmu na Tv(Samsung 48’) nagrać go na komputer(telewizor jest podłączony do komputera kablem HD15-M)?

Parametry komputera poniżej|

jak w kompie masz kartę TV to tak

A jak nie mam? Bo kiedyś słyszałem od znajomego że jak się ma dość nową kartę graficzną to jest możliwe…

A czy na monitorze komputera oglądasz programy z TV czy grasz tylko w gry z kompa na TV ?? :stuck_out_tongue:

No oglądam i gram :wink:

jeżeli oglądasz telewizje na kompie a nie masz karty telewizyjnej to chyba możesz ,niektóre karty graficzne tak mają ,nie wiem jak to się nazywa :stuck_out_tongue: poco pytasz nagraj coś to się przekonasz #-o

To wejście nazywa się VIVO

Ale nie wiem nawet jak!

nightplayer , karta graficzna musi posiadać wejście TV (TV-In), aby móc przesyłać obraz z urządzenia zewnętrznego do komputera poprzez kartę graficzną.

Jeżeli Twoja karta graficzna takiego wejścia nie posiada, to pozostaje Ci nabyć tuner TV.

To wejście nazywa się VIVO podpinasz kablem do TV i nagrywasz chodżby Windows Movie Makerem :stuck_out_tongue:

Jak już to VIVO i Movie.

Tak jak piszą poprzedni koledzy, karta musi mieć złącze “VIVO” jeżeli masz to również na płycie ze sterownikami masz aplikację do nagrywania programó z TV jak i z innych nośników - kamery, video, dvd i.t.p.

W przeciwnym wypadku są programy free do nagrywania obrazu z zewnętrznych źródeł video. Powodzenia bo fajna zabawa.

Dostałem do karty graficznej złącze video [tv-out] który jest podłączony 3 wyjściami - czerwony -niebieski -zielony

Jak sama nazwa wskazuje to WYJŚCIE TV, czyli przez to wyjście możesz przesyłać wyłącznie obraz z karty graficznej do zewnętrznych urządzeń wideo, np. do telewizora. Przesył sygnału w drugą stronę przez to złącze nie jest możliwy.

Dobra dzięki bardzo temat uznaje za zamknięty