Z Visty do XP czyli Tam i z powrotem ;)

(Jargo06) #1

Przepraszam za zapożyczony tytuł , ale jest bardzo dobry.

Ja gorący zwolennik Visty szykuję się do powrotu do XP. I to nie dla tego że jakieś programy obce mi nie działają. Tu nie miałem żadnych problemów szybko znalazłem to co było potrzebne. Mam jednak pewien własny pogląd - nie instaluję dodatkowych programów jeśli takowy jest np. w systemie uważam to za niepotrzebne zaśmiecanie systemu.

No i tu Vista moim zdaniem "dała ciała" jako system inowacyjny chociaż nie rewolucyjny oczekiwałem (chyba nie tylko ja) że przykładowo WMP11 jeśli już odtwarza pliki muzyczne no to wszystkie formaty - niestety, tak dobrze nie jest dalej trzeba coś doinstalowywać , a czy to wielki problem dodatć np. wtyczkę z dokładną informacją że jest to standart takiego lub innego producenta . Nie chcę już tu wspominać o plikach video - to żenujące.

Galeria fotografi programu Win. - to niestety jak dla mnie krok wstecz- w XP wszystkie formaty były odtwarzane a tu nawet tak popularny jak GIF nie jest odtwarzany - wykorzystuje się IE - to chore !

Program do nagrywania płyt - no jest , życzenia dla tego co go używa - życzenia niesamowitej cierpliwości. Kombajn Nero trochę przesadził, potrzebny mi był PROGRAM DO NAGRYWANIA szybki i prosty na szczęście takowy jest i to niedrogi (moim zdaniem na każdą kieszeń) Ashmapo Burning . Dodane bajery w Areo - no są fajne ale jeśli ktoś operuje szybko klawiaturą to przykładowo skrót Alt+TAB automatycznie powinien włączać trójwymiarowy podgląd - niestety tak nie jest trzeba użyć myszki, co śmieszne dodatek do XP z przezroczystością okien jest fajniejszy.

System wcale tak szybko się nie uruchamia, oczywiście okno logowania pokazuje się w momencie oraz puplit ale boczny pasek Sildebar super potrafi zablokować inne programy, no ...

Tak że chyba powrót do XP, chyba że ... dzięki promocji Cortlandu miałem okazję wypróbować Tygrysa (system apple) bardzo ciekawa i kusząca propozycja :lol: :smiley:

(Progweb) #2

ja tez używalem visty,i jakoś lepiej podoba mi sie na xp,ale pamietajmy że vista jest w miare nowa i wymaga dopracowania.myśle że microsoft za szybko wydał ten system,a nie rypnąć go do sklepów z myslą ze pózniej go bedzie naprawiał przez poprawki itd.

ja jeszcze długo pozostane na xp,bo mi sie bardzo podoba,może wyjdzie ten słynny sp3,to wtedy będzie naprawde super.

(mktos) #3

Ne rozumem. A co broni zamiast Alt+Tab używań Win+Tab żeby używać Flip3D z klawiatury? I IMO Alt+Tab jest lepszy, ale to inna sprawa, Flip3D jest zbyt wybajerowany i akurat pracę to chyba spowalnia tylko.

Pliki audio - jest filtr do OGG dostępny, inne popularne formaty odtwrza standardowo - do FLAC chyba nie widziałem, pewnie coś jest, do większości kodeków wideo są filtry takż - np. zestaw ffdshow i działa praktycznie wszystko. Żenujące? Tak było od zawsze. A z drugiej strony to Vista w standardzie otwiera wreszcie płyty DVD...

A podgląd zminimalizowanych aplikacji, nowe okienko otwierania/zapisu plików, znaczne ułatwienia Eksploratora (tagi, wyszukiwanie, szybkie przechodzenie do katalogów, grupowanie, "stackowanie") - to ma Vista, XP nie ma i - no cóż - dla mnie to jest wystarczający powód do przesiadki - nawet jeżel te _dwa_ programy, których potrzebuję, nie działają. Z czego jeden wirtualizuję obecnie.

(Dymiond) #4

Mam podobne odczucia, czyli coraz częściej zaglądam do XP, po wcześniejszej fali zafascynowania Vistą. Z czasem jednak opatrzył mi się nowy interface, a funkcjonalnie XP jest dla mnie wystarczający. Zwrot akcji miał miejsce, gdy w jednym czasie musiałem ponownie zainstalować oba systemy (padnięty HDD). Po instalacji szlak miał mnie trafić jak w Viście dysk mielił pliki niczym maszynka do mięsa, wtedy to po przełączeniu na XP zapanowała cisza i trwam w tej ciszy i z niechęcią myślę o Viście. Wiem, że ten młynak (dysk) z czasem się uspokoi, ale niechęć została :slight_smile: