Z Visty do XP czyli Tam i z powrotem ;)

Przepraszam za zapożyczony tytuł , ale jest bardzo dobry.

Ja gorący zwolennik Visty szykuję się do powrotu do XP. I to nie dla tego że jakieś programy obce mi nie działają. Tu nie miałem żadnych problemów szybko znalazłem to co było potrzebne. Mam jednak pewien własny pogląd - nie instaluję dodatkowych programów jeśli takowy jest np. w systemie uważam to za niepotrzebne zaśmiecanie systemu.

No i tu Vista moim zdaniem “dała ciała” jako system inowacyjny chociaż nie rewolucyjny oczekiwałem (chyba nie tylko ja) że przykładowo WMP11 jeśli już odtwarza pliki muzyczne no to wszystkie formaty - niestety, tak dobrze nie jest dalej trzeba coś doinstalowywać , a czy to wielki problem dodatć np. wtyczkę z dokładną informacją że jest to standart takiego lub innego producenta . Nie chcę już tu wspominać o plikach video - to żenujące.

Galeria fotografi programu Win. - to niestety jak dla mnie krok wstecz- w XP wszystkie formaty były odtwarzane a tu nawet tak popularny jak GIF nie jest odtwarzany - wykorzystuje się IE - to chore !

Program do nagrywania płyt - no jest , życzenia dla tego co go używa - życzenia niesamowitej cierpliwości. Kombajn Nero trochę przesadził, potrzebny mi był PROGRAM DO NAGRYWANIA szybki i prosty na szczęście takowy jest i to niedrogi (moim zdaniem na każdą kieszeń) Ashmapo Burning . Dodane bajery w Areo - no są fajne ale jeśli ktoś operuje szybko klawiaturą to przykładowo skrót Alt+TAB automatycznie powinien włączać trójwymiarowy podgląd - niestety tak nie jest trzeba użyć myszki, co śmieszne dodatek do XP z przezroczystością okien jest fajniejszy.

System wcale tak szybko się nie uruchamia, oczywiście okno logowania pokazuje się w momencie oraz puplit ale boczny pasek Sildebar super potrafi zablokować inne programy, no …

Tak że chyba powrót do XP, chyba że … dzięki promocji Cortlandu miałem okazję wypróbować Tygrysa (system apple) bardzo ciekawa i kusząca propozycja :lol: :smiley:

ja tez używalem visty,i jakoś lepiej podoba mi sie na xp,ale pamietajmy że vista jest w miare nowa i wymaga dopracowania.myśle że microsoft za szybko wydał ten system,a nie rypnąć go do sklepów z myslą ze pózniej go bedzie naprawiał przez poprawki itd.

ja jeszcze długo pozostane na xp,bo mi sie bardzo podoba,może wyjdzie ten słynny sp3,to wtedy będzie naprawde super.

Ne rozumem. A co broni zamiast Alt+Tab używań Win+Tab żeby używać Flip3D z klawiatury? I IMO Alt+Tab jest lepszy, ale to inna sprawa, Flip3D jest zbyt wybajerowany i akurat pracę to chyba spowalnia tylko.

Pliki audio - jest filtr do OGG dostępny, inne popularne formaty odtwrza standardowo - do FLAC chyba nie widziałem, pewnie coś jest, do większości kodeków wideo są filtry takż - np. zestaw ffdshow i działa praktycznie wszystko. Żenujące? Tak było od zawsze. A z drugiej strony to Vista w standardzie otwiera wreszcie płyty DVD…

A podgląd zminimalizowanych aplikacji, nowe okienko otwierania/zapisu plików, znaczne ułatwienia Eksploratora (tagi, wyszukiwanie, szybkie przechodzenie do katalogów, grupowanie, “stackowanie”) - to ma Vista, XP nie ma i - no cóż - dla mnie to jest wystarczający powód do przesiadki - nawet jeżel te _dwa_ programy, których potrzebuję, nie działają. Z czego jeden wirtualizuję obecnie.

Mam podobne odczucia, czyli coraz częściej zaglądam do XP, po wcześniejszej fali zafascynowania Vistą. Z czasem jednak opatrzył mi się nowy interface, a funkcjonalnie XP jest dla mnie wystarczający. Zwrot akcji miał miejsce, gdy w jednym czasie musiałem ponownie zainstalować oba systemy (padnięty HDD). Po instalacji szlak miał mnie trafić jak w Viście dysk mielił pliki niczym maszynka do mięsa, wtedy to po przełączeniu na XP zapanowała cisza i trwam w tej ciszy i z niechęcią myślę o Viście. Wiem, że ten młynak (dysk) z czasem się uspokoi, ale niechęć została :slight_smile: