Z Visty na Win XP Pro SP2 - nie idzie? ;/

Witam,

chciałem dzisiaj na moim laptopie HP zainstalować Windowsa XP Pro SP2, ponieważ Vista jest strasznie wolna. Więc skopiowałem wszystkie pliki na drugą partycję, porobiłem kopie plików.

Ustawiam bootowanie płytki, wkładam płytkę, ładuje się instalator XP i gdy chcę instalować XP to wyskakuje mi taki problem:

I po tym uruchamia się ponownie komputer. :frowning: Proszę o pomoc, co zrobić, aby pozbyć się tej Visty. ;/

Musisz zintegrować sterowniki SATA z płytą instalacyjną Windowsa:

http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/

Ewentualnie możesz nagrać je na dyskietkę.

Troszkę teraz nie rozumiem. Pobrałem ten nLite, instaluje go na Viście. Skąd wziąć teraz te sterowniki itp.?

Jestem z Vistą zielony i nie wiem co mam zrobić. :frowning:

Takie pytanie do tematu. Jeżeli by się zintegrowało Windows XP SP2 z SP3 czy błąd w tedy zniknie. Są już w SP3 dodatkowe stery do dysków twardych?

Napisz jakiego masz laptopa to Ci je podam.

Laptop HP

Model: HP G500 (GF772EA#AKD)

Klasyfikacja 3,0

Procesor: Intel Celeron M CPU 440 @ 1.86GHz

Pamięć RAM: 1014MB

Typ systemu: 32-bitowy system operacyjny

Chyba o to chodziło?

@edit:

Ten nLite zainstalować na laptopie z Vista tak?

Tak

Stery: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp32001-32500/sp32478.exe

Te sterowniki wrzucic na viste i zainstalowac uzywajac tego nLite tak? Robić wszystko według instrukcji?

Ich nie instalujesz tylko integrujesz wg instrukcji którą podałem.

Musze mieć czystą płyte, na nią nagrać ten obraz ISO i wtedy bootować płytkę i sie zainstalują te sterowniki, później wrzucam plytke XP i instaluje Winde, tak?

@edit:

A i jak wskazać ten sterownik, bo według tego poradnika to tam jakieś pojedyncze pliki są, a te sterowniki to instalka. Zainstalować je na Viscie i wskazać te sterowniki w nLite czy jak?;/

To jest obraz ISO płyty Windowsa i go nagrywasz i odpalasz kompa z niej i instalujesz system. Teraz zamiast info że nie ma dysków będą one :stuck_out_tongue: .

Jestem w tym poradniku na pkt. 5. Teraz skąd mam sterowniki wybrać? Bo w tym pkt jest napisane, że mam wybrać pojedynczy sterownik. Czyli w moim przypadku mam wybrać ten sterownik .exe, który otrzymałem od Ciebie?

Musisz go wypakować i wybrać z listy.

Tu masz już wypakowane.

Po rozpakowaniu tego sterownika w folderze, gdzie go wypakowałem jest plik F6flpy32 Typ: Aplikacja.

Ten właśnie plik wybrać w tym pkt.5? To jest ten sterownik i go tam dodać i dalej, tak?

Są do wyboru dwa, a później jest taka lista i jest “Opcje integracji sterownika trybu tekstowego”. I jest troche dużo tych sterowników.

Mam wybrać wszystkie? Pod okienkiem jest napisane: Przytrzymaj CTRL aby wybrać kilka elementów. Bądź ostrożny jeśli twój kontroler wymaga nawet więcej niż jednego sterownika. Nie wybieraj różnych wersji systemu.

No i co ja mam zrobić?

Dodaj wszystkie.

Z jednego i drugiego pliku wybrać te wszystkie sterowniki?

I później ten obraz co mi utworzy nLite nagrać na płytę jako obraz i bootować, rozpocznie się instalacja systemu XP tak?

Zaznaczasz wszystkie pliki:

beztytuubz2.th.jpgthpix.gif

Dajesz OK, potem Dalej i zaczyna się integracja i budowanie ISO, potem wypalasz obraz na płyte i instalujesz Winde.

Ok, jutro wrócę ze szkoły to się za to zabiorę i dam znać.