Z visty na xp?

Proszę o pomoc jak wywalić vistę i wgrać xp :frowning: ,przy wrzucaniu płytki xp nie widzi dysku i nie moge zainstalować go,format dysku nie daje się zrobić komunikat:“zabezpieczony dysk”, :o tylko czym i kto to zrbił? Mam lapa hp z pavilion dv6500,chyba potrzeba sterowników ale jakich i skąd je wziąć proszę o pomoc. :lol:

windows xp w wersji sp2 ??

Tak a w dodatku gdy połączyłem całą partycję c (20gb systemu visty) i resztą wolnego miejsca mogę teraz tylko utworzyćpartycję max 5 gb

Bawiłem się programikiem patrytion magic 8 po angielsku bo chciałem format nią zrobić i połączył mi je no i koniec tylko max 5gb,kumpel kombinował żeby zrobić ją 5gb i przenieść plik pagefile na nią a potem format robić z tą pierwszą ale nie wiem gdzie szukać takiego pliku w viście.

dysk z vistą :\pagefile.sys :stuck_out_tongue:

Będę szukał może coś przeoczyłem bo szukałem na “c” i nic,wielkie dzięki :mrgreen:

A ze sterownikami to w Intelu chyba bo mam core duo,tylko jak znależć ten sterownik bo jedni twierdzą że do SATA a inni do ATI?I prawdopodobnie robiąc bootowalną płytę xp dodając ten sterownik będę mógł wywalić te cholerstwo i wgrać xp bo stację dyskietek na usb to ja nie posiadam? :o

Zobacz czy masz w BIOS’ie taką opcje SATA Native Mode jeśli tak to wyłącz ją czyli “disable”… Teraz system powinien już bez problemu zobaczyć dysk…

Niestety szukałem na lapie i nie mogę znaleźć pliku pagefile.sys? :o a w biosie również nie mam nic dotyczącego sata mode.

Próbowałem gparda i on również nie pozwala podzielić partycji,a sposób usunięcia visty z konsoli na prawach admina też nie daje skutku?Pomoy? =D>

Podczas pokazywania informacji o systemie lapie pokazuje dysk twardy z interfejsem IDE a stan systemu SMART unknow,

bios mam z 2007.10.03 a wersja F-23 Hp producent.Jakiś dziwny ten bios przynajmniej dla mnie. :shock:

bo nie wszedłeś do opcji folderów i nie zaznaczyłeś pokazywania wszystkich plików oraz odkrycia plików systemowych.

Serdeczne dzięki,znalazłem go a teraz wlaczę z usunięciem tej rewelacyjnej visty,i nic nie moge też przenieść pagefile na drugą partycję w celu zwiększenia c partycji. :lol: Wszelkie próby z wywaleniem visty spoczywają na tyn samym brak dysków przy xp i nie moge usunąć visty z cd zrobionego. :smiley:

dałem sobie rade z wgraniem xp ale problemem są sterowniki hp :stuck_out_tongue: i muszę zostać przy tej chol… viście :twisted: