Z visty na XP

Zakupiłem laptopa

Toshiba Satelliet A300

Intel Core 2 Duo CPU T8100 @ 2,1 GHz

3.072 MB ram

ATI Mobility Radeon HD3470

na dysku 2 partycje

Z vista i system recovery disc ;/ chciałem przeinstalować na XP , podczas instalacji wyskakuje mi ze nie widzi dysku na którym może zainstalować system.

Gdy instaluje viste z recovery wszytko jest oki. ale automatycznie formatuje mi wszystkie dyski.

Jak zainstalować Xp?

tu masz stery sata.

Integrujesz je z płytą instalacyjną Windowsa za pomocą nLite.

http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/

Wszystkie potrzebne stery znajdziesz na http://eu.computers.toshiba-europe.com/ … s_bios.jsp

więc muszę zintegrować stery sata z Xp i wtedy pójdzie? Czy muszę obrazu dodać wszystkie potrzebne sterowniki + sata.

Dodajesz tylko stery SATA. Tam będzie trochę sterów do sata to je wszystkie dodajesz.

zrobiłem wszytko tak jak poradziłeś sterowniki sata ( Intel ® ICH8M-E/M AHCI Controller )mam program działa, utworzyłem obraz płyty. Niby wszystko spoko ale tu zaczynają się schody a mianowicie nie mogę wypalić płyty, we wszystkich programach miedzy innymi alkoholu wyskakuje błąd. Sprawdź plik z logo. Jak próbuje zgrać płytę za pomocą programu nlite też wyskakuje błąd niestety.

Jaki to błąd? pokaż ten plik z logo,

spróbuj cokolwiek innego nagrać na płytę, jeśli się nie uda, będzie to sugerowało problem z nagrywarką.

miałem kiedyś niesprawną nagrywarkę, i każdy program do nagrywania zaraz po zapełnieniu bufora odczytu kończył pracę z takim samym błędem (inaczej sformułowanym rzecz jasna)

nagrywarka działa właśnie zakończyłem test :slight_smile:

sa takze dyski ktore z góry blokluja nagrywanie i przeinsalowywanie z VISTY na XP [chodzi gł. o laptopy]. a co za tym idzie problemy z tym calym bawieniem sie… :o :o

W końcu się udało dzięki adam749:)

Zainstalowałem drugi system na dysku D i wszystko na Xp chodzi ale nie wykrywa mi przy starcie visty jaki może być tego powód? Jak uruchomić teraz viste?

Dodaj Viste do bootmanagera programem EasyBCD.

a tak prostszymi słowami instrukcja jakaś jak to zrobić był bym wdzięczny.

Ściągasz program np: stąd, instalujesz i uruchamiasz. Potem wchodzisz w add\remove entries > add an entry >

type: win vista

Name: tu piszesz jak ma się wyświetlać system przy wyborze

drive: tu zaznaczasz dysk na którym jest Vista (chyba D:)

I potem add entry i już powinny być 2 systemy.

Dzięki za pomoc. Nie dało rady tym programem nie wiem dlaczego. Ale rozwiązałem problem w inny sposób i wszytko chodzi. Napisze jak to zrobiłem bo może jeszcze ktoś będzie miał ten problem. Ściągnąłem z netu system naprawczy do Visty z re covery disc i za pomocą tego poszło. Dzięki za pomoc.