Z windows 7 n na 7

(Popacinski) #1

Witam

Mam duży problem. Jeżeli był już taki temat to w zgóry przepraszam ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otóż sprawa wygląda następująco:

Kupiłem asusa z "wbudowanym" windowsem 7 i zachciało mi się 8 wiec ja sciagnalem ze strony windowsa i zainstalowalem. Dodam ze do laptopa nie mialem dolaczonej płytki z windowsem był juz tam zainstalowany, a jedynie dostalem asusowa płyte ze sterownikami. Nastepnie chcac wrocic do 7 przypadkowo sciagnalem wersje 7 n i teraz kaplica. Nic mi nie dziala, nie laczy z internetem, nic ! Co mam zrobic zeby wrocic do oryginalnego windowsa 7 ktory byl na tym laptopie przy zakupie ?

Pozdrawiam

(system) #2

Przywracanie systemu jeśli nie robiłeś formata.

Co rozumiesz przez “zachciało mi się 8 wiec ja sciagnalem ze strony windowsa i zainstalowalem”

RTM, CP ?

(Popacinski) #3

tz. nie ja tylko moj brat ( bo to o jego kompa chodzi ale pisze jakby chodzilo o mój bo tak łatwiej) - zainstaował 8 ze strony windowsa po jest dostępna. Robił formata więc przywracanie systemu nie wchodzi w gre. Najprostrzym sposobem jest wypalenie płytki windowsa 7 i zainstalowanie go u niego na komputerze ale skad mam wziąć 7 skoro miał już ją na kompie? ja tez mam 7 wgraną już w komputer.

Dodane 21.03.2013 (Cz) 16:11

W zasadzie nie musialem się rozpisywać tak na temat mojego problemu bo pytanie jest krótkie i zwięzłe : SKĄD MOGE POBRAĆ WINDOWSA 7 I WYPALIĆ GO NA PŁYTE W CELU INSTALACJI NA DRUGIM KOMPIE ZEBY POTEM PRZY FORMACIE WPISAC ORYGINALNY SERIAL ?

(Atronics) #4

może Ci się to przyda

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

(Popacinski) #5

Dziękuje za pomoc. W miedzyczasie ściągnąłem z jakiejś strony windowsa ale nie zadziałał. Dziękuję jeszcze raz za uwagę i za pomoc, na pewno na pisze czy działa :slight_smile:

Ps. Już nie chciałem pisać ale czytanie ze zrozumieniem to poważny problem ludzi na tym forum :slight_smile:

(Sebawujek) #6

Pamiętaj, aby obraz płyty (.iso) wypalić dobrze na płyte dvd. Polecam użyć program

IsoBurner http://www.freeisoburner.com/

Zaleca się przy nagrywaniu na płytke zmniejszyć predkość nagrywania. Np jeżeli na płytce jest 16x, to i tak nagraj ją w prędkości przykładowo 4x… :slight_smile: Jestem chyba przewrażliwiony na tym punkcie ale to na pewno nie zaszkodzi a może Cie uchowac od błędów odczytu :slight_smile:

A co do ludzi to niektórzy się na prawdę bardzo dobrze znają na rzeczy a inni nie wiem czy przychodzą tollować czy się dowartościować…

ja mam codziennie chwilke czasu na forum więc zaglądam… jak potrafię pomóc to pomagam a jak nie to niech sie wypowiedzą specjaliści :smiley:

Pozdrawiam i czekam na info z wynikiem pracy :wink: aa i sterowniki do karty graficznej polecam ściągnąć ze strony producenta

amd.com

nvidia.pl

zależnie od posiadanej przez Ciebie (Twojego brata) karty. Najświeższe zazwyczaj = najlepsze :wink:

(Popacinski) #7

Ściągnąłem windowsa ze strony którą podał pewien miły użytkownik jednak pojawia się pewiem problem. Tworze obraz windowsa na pendrivie za pomocą programu windows 7 usb dvd download tool. Po podłączeniu pena do komputera i po wybraniu języka pojawia się komunikat “select the driver to be installed” i pojawiają mi się opcje wybory jakichś plików. Nie wiem za bardzo o jakie sterowniki może chodzić ? Przecież chce zainstalować windowsa z pendriva a tam wszystko powinno być ? Szukałem na forum są różne wersje że albo ściągnać jeszcze raz system, że ręcznie przerobić pendrivera na nośnik windowsa… Właśnie ściągam jeszcze raz tego pindowsa i może spróbuje tym razem wypalić na płytkę a nie na usb.

(Atronics) #8

krzemik

możesz według tego sprawdzić

Instalacja systemu Windows 7 z pendrive’a

(Sebawujek) #9

Oczywiście podziel się rezultatami. Nigdy nie miałęm okazji instalować windowsa ( a jedynie pingwinka) z pendrive’a, Ale po wypaleniu płyty dvd, która kosztuje od 1do 2 złote (co chyba nie jest strasznym majątkiem ) powinno być wszystko ok :wink:

(Popacinski) #10

Wszystko sie udało, instalacja windowsa przeszła gładko ALE !!

Pozdrawiam wszystkich