Z xp na 98 (problem z instalacją)

(Pieniąc) #1

Mam zainstalowanego na kompie windowsa xp home edition jednak zdecydowałem się na format i zmianę systemu na windows 98, jednak na samym początnu instalacji po wyborze polecenia "zainstaluj system windows 98" wyłacza mi się monitor i w ogóle nic się nie dzieje, komputer jest właczony ale nie słychać żeby pracował, nie widać postępu instalacji ;/ Co jest tego powodem?

(jaru_r) #2

Jaki system plików masz na dysku? Jeśli NTFS, to Win98 nie zobaczy dysku - może dlatego się zwiesił. Najpierw przekonwertuj system plików dysku C na Fat32, a potem próbuj ponownie.

(model12) #3

2.Płyta z Win98 bootowalna czy nie?

3.Dyskietka startowa z win98

4.Wkładasz dyskietkę startową uruchamiasz kompa i wykonujesz wszystko zgodnie z info widocznym na ekranie.

(binet-xp) #4

Podaj nazwę płyty głównej. Większość płyt głównych obecnie dostępnych nie obsługuje już takich systemów. Ograniczenia chipsetu jak podaje producent.

(Tompyk) #5

Jeżeli będziesz miał już przygotowany dysk na FAT32 i podczas startu instalacji nic nie będzie się działo to uruchom ponownie komputer -> przy wyborze startu z płyty wybierz uruchom system z obsługą CDrom -> następnie wejdź na swój CDrom przykładowo "X:" - gdzie X to litera CDromu -> następnie przejdź do katalogu WIN98 "cd win98" -> kolejna operacja to uruchom instalator poleceniem "setupcor"