Z xp na 98 (problem z instalacją)

Mam zainstalowanego na kompie windowsa xp home edition jednak zdecydowałem się na format i zmianę systemu na windows 98, jednak na samym początnu instalacji po wyborze polecenia “zainstaluj system windows 98” wyłacza mi się monitor i w ogóle nic się nie dzieje, komputer jest właczony ale nie słychać żeby pracował, nie widać postępu instalacji ;/ Co jest tego powodem?

Jaki system plików masz na dysku? Jeśli NTFS, to Win98 nie zobaczy dysku - może dlatego się zwiesił. Najpierw przekonwertuj system plików dysku C na Fat32, a potem próbuj ponownie.

2.Płyta z Win98 bootowalna czy nie?

3.Dyskietka startowa z win98

4.Wkładasz dyskietkę startową uruchamiasz kompa i wykonujesz wszystko zgodnie z info widocznym na ekranie.

Podaj nazwę płyty głównej. Większość płyt głównych obecnie dostępnych nie obsługuje już takich systemów. Ograniczenia chipsetu jak podaje producent.

Jeżeli będziesz miał już przygotowany dysk na FAT32 i podczas startu instalacji nic nie będzie się działo to uruchom ponownie komputer -> przy wyborze startu z płyty wybierz uruchom system z obsługą CDrom -> następnie wejdź na swój CDrom przykładowo “X:” - gdzie X to litera CDromu -> następnie przejdź do katalogu WIN98 “cd win98” -> kolejna operacja to uruchom instalator poleceniem “setupcor”