Za co teraz się zabrać?

:x

  • HTML (jest to język skryptowy a nie programowania)

  • Delphi (dawniej Object Pascal, programuje w nim już jakieś 6 czy 7 lat, pierwsza moja wersja Delpi to 2.0 Desktop ehehe)

  • Pascal

  • C/C++

  • PHP (dopiero zaczynam, ale prosty, niech o tym świadczy fakt że go dopiero poznaję a piszę w nim projekt na inzynierkę ehehe)

no i dodatkowo

  • polski

-angielski

  • trochę niemiecki (dawno nie używałem więc wiele rzeczy nie pamiętam)

:lol: :wink:

assembler

c++

Builder

no i oczywiście j.polski, angielski i podwórkowy :lol:

pascal/object pascal

c/c++

asm

też polski, francuski, nieco angielski …a niemieckiego to już prawie nie pamiętam :stuck_out_tongue:

…i kilka(naście) zdań po łacinie.

skryptowe…

html, php, js, nieco vbs…

O sprzątanie :wink:

Tak to jest, jak się nie wie kiedy zabrać głos, nawet w Dziale Na luzie :evil:

:okulary:

Trafiłeś w 10! To się dokładnie nazywa język (ś)migowy, czyli śmiganie miotłą!

A ja znam tylko HTML i PHP i nie zamierzam się już w to bawić… Nie przyda mi się za bardzo. Tobie polecam nauczyć się Delphi! 8)

Polski, Angielski i Niemiecki. :lol: Komputerowych języków nie znam. :frowning:

Znam język HTML i w bardzo małym stopniu język PHP.Do tego dochądza jeszcze Polski,Angielski(nie za dobrze),Francuski(także nie za dobrze).

Wy nie wypisujcie, jakie języki znacie, tylko którego polecicie nauczyć się Cygan owi! :lol:

Jeśli chcesz naucz się PHP - naprawde warto :smiley: :smiley: :smiley:

Naprawdę warto? A sam umiesz chociaż? :twisted: :clever:.

Właśnie się go ucze i mówię że warto ponieważ nieraz trzeba mi było znać chodx w najmniejszym stopniu ten język a ja go nie umiałem :oops: no i dalej nie umiem.

Buahaha :hahaha:

Nie chcę Ci nic mówić, ale jako że znam Cię osobiście to wiem, że z HTML’em bawiłeś się koło tygodnia :D.

Nie pisz więc, że znasz HTML :stuck_out_tongue:

A jezeli już to cząstkowo :-D.

przecież HTML’a można poznać w tydzień :roll:

Albo przez rok nic nie skumać. Wszystko zależy od osoby. :lol:

… e tam, w tydzień to można poznać co najwyżej podstawy. Wprawdzie HTML-a nie można nazwać “językiem programowania” bo to w sumie zbiór tagów interpretowanych przez przeglądarki, ale jak dołożyć do tego CSS i XHTML, to w tydzień nawet podstaw nie poznasz. Widziałem w tym tandemie już takie hocki-klocki, że aż miło :slight_smile:

:x

Z tego może być niezły dym :x

Mała niescisłość :slight_smile: To można zrobić dobry sajt na samym HTML-u czy nie ?

Oczywiście, że można. Tak się składa, że w jakimkolwiek języku programowania napiszesz stronę, to kod wynikowy jest HTML-em. Czyli mówiąc krótko, jeśli naprawdę znasz HTML to jesteś napisać dobrą stronę, nie potrzeba Ci do tego żadnego innego języka. Oczywiście jeśli chcesz stronę damiczną to sam HTML nie wystarczy. Z drugiej jednak strony, jeśli poznasz dobrze np PHP, to bez znajomości HTML-a nie będziesz potrafił zrobić dobrej strony i już. Tak to działa i jak na razie to się nie zmieni.

Proponuję więc zakończyć niepotrzebne dyskusje, bo tak jest zawsze, ktoś liźnie trochę wiedzy z jakiegoś zakresu i już się wydaje, że to zna. Tak naprawdę człowiek zaczyna rozumieć ile nie umie, po dłuższym czasie spędzonym nad danym tematem.

Spokojnie mogłbym dla przykładu podać tutaj kawałek kodu w HTML-u dla pokazania ile jeszcze nie umiesz, ale nie o to chodzi.

Poznaj najpierw jedno dobrze, a potem zacznij się zajmować innymi rzeczami.