Za duże użycie procesora

(Risto21) #1

Mam laptopa hp nx 7300. Procesor Core 2 Duo T5500, grafika zintegrowana intel 945gm giga ramu

uzycie procka po zainstalowaniu kubuntu wynosi 100%. miałem wcześniej Xp i to samo, komp mulił strasznie, wydaje mi się, że to może być wina sterowników ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Domyślnie miałem vistę, później zainstalowałem xp i śmigał aż miło później kilka razy instalowałem ubuntu i raz się udało, że chodził dobrze a pozostałe że mulił. O co chodzi? A to użycie procka z kubuntu:

nepomukservices 45%

ksysguard 35%

(Xwars) #2

To pierwsze zajmuje się indeksowaniem plików, pewnie da się gdzieś wyłączyć w opcjach KDE, a nie jest do niczego właściwie potrzebne, to drugie monitoruje operacje na dysku i pewnie wariuje przez to pierwsze. Inna sprawa że to nie powinno, przynajmniej w założeniach, chodzić sobie w tle jak komputer nie jest używany :stuck_out_tongue:

(Risvesis) #3

Indeksowanie jest potrzebne tylko dla malo ogarnietych ludzi, ktorzy nie wiedza co to partycje i trzymaja wszystko na pulpicie [i nie maja miesca na wiecej ikon] :smiley: bo wtedy wyszukiwarka plikow na hdd dziala szybciej, zarowno w win/lin normalny czlowiek wylacza to poniewaz czasami uruchamia sie indeksowanie w nie odpowiednim czasie.