Za duży rozmiar rejestru

witam, dzisiaj zrobiłem sobie kopię rejestru systemowego i ta kopia ma 117 MB :o czy przypadkiem to nie za dużo, mam windows xp sp3, nie powiem mam trochę zainstalowanych programów, używam regularnie programów ccleaner i regcleaner, czy jest jakiś sposób na zmniejszenie rozmiaru rejestru, gdzieś czytałem, że po czyszceni np regcleanerem zostają puste obszary w rejestrze i są specjalne programy do ich usuwania przez co rozmiar rejestru się zmniejsza?

Ja mam 116MB więc to chyba normalne

:slight_smile:

Można zmienić rozmiar rejestru gdy jest za duży.

PPM Mój Komputer >>> z menu wybierz Właściwości. >>> Zaznacz na karcie Wydajność >>>

opcję Zmień i w sekcji Rozmiar Rejestru odczytujesz aktualny rozmiar Rejestru i ustalić jego maksymalną wielkość.

klonmarcin , użyj programu do kompaktowania rejestru (optymalizacji) np. NTREGOPT.

http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/

Kopia całego rejestru i tak ci sie stary do niczego nie przyda, ponieważ nawet jeśli bedziesz chciał go przywrócić to niestety ale ci sie nie uda ponieważ niektóre części rejestru są cały czas w użyciu. Możesz przywrócić tylko pojedyncze gałęzie rejestru.

jedynym ze sposobów na przywrócenie rejestru jest sławne Przywracanie Systemu.

Innym sposobiem na stworzenie prawdziwej kopii rejestru jest stworzenie jej za pomocą programu ERUNT.

Formaty *.reg są pezurzyteczne i kompletnie nie przydatne do przywracania rejestru.

matusia :slight_smile:, nie zgodzę się z Tobą. Po to się eksportuje cały rejestr, aby w przyszłości w razie awarii móc go zaimportować i jest to jak najbardziej wykonalne. Oczywiście program ERUNT świetnie nadaje się do tworzenia kopii zapasowych i również go polecam.

no to rokko sptóbuj zaimportować cały rejestr;) Jeśli próbowałeś to wiesz że jest to praktycznie nie wykonalne, ale jeśli to zrobiłeś to pochwal się w jaki sposób, chętnie dowiem sie czegoś nowego :lol:

Możliwość ustalenia rozmiaru rejestru jest w Windows 2000.

Jak najbardziej jest to wykonalne.

…to zajrzyj do wujka google 8) podpowiem, chodzi o narzędzie konsolowe do importu/eksportu rejestru (plików *.REG).

…i nie mów, że nie da się zaimportować pliku o rozszerzeniu REG bo to jest nieprawda.

ja nie mówie że sie nie da… Można zaimportować tylko poszczególne gałęzie, ale całoście nie zaimportujesz.

Czytaj:

http://www.searchengines.pl/Tworzenie-k … 09196.html

Link, który podałaś czytałem już bardzo dawno temu i w żaden sposób nie jest on dla mnie wyznacznikiem, ale co do programu ERUNT zgadzam się i sam preferuję ten typ tworzenia kopii zapasowej. Pozostaje przy swoim stanowisku.