Za ile i jaki komputer dostosowany do potrzeb

Witam

Tak się zastanawiam powoli nad zmianą komputera i kosztami z tym związanymi.

Obeny PC (ten w podpisie) sprawuje się bardzo dobrze ale bardzo możliwe że będę mial fundusze na coś lepszego w niedługim czasie :slight_smile:

Generalnie komputera używam do pracy, czasami filmów i do tego nie jest potrzebny super sprzęt.

Niemniej jednak miło byłoby zagrać sobie np. w NFS Pro street na full detalach na rozdzielczości 1680x1050 :slight_smile: lub obejrzeć film w full HD - a na to mój komp już nie pozwala.

Mieszcząc się w rozsądnych kosztach co jest godne uwagi?

Do zmiany: płyta i procek, RAM, karta graficzna i zasilacz z obudową.

Napędy optyczne zostają, HDD mam dobry (WD 3200 AAKS SATA2)

Myśle że za tego sprzęta co mam troche też wyciągnąłbym (do sprzedaży byłby PC: PIV 2,4 GHz, 2x256MB(Kingston) + 2x128 MB (HP) DUAL DDR, HDD 80+40GB (oba Maxtor ATA133 7200obr.), płyta główna na chipsecie intela Springdale i865G, CDROM, FDD).

Za 1500 zł + to co za powyższy sprzęt da rade wybrać coś sensownego czy lepiej poczekać jakiś czas (do nowego roku jak części stanieją)?

PowerColor Radeon X1950Pro 256mb( w budżecie zmieścił by się też Radeon HD5850 256mb)

Foxconn N570SM2AA nf 570

AMD Athlon 64 x2 4000+ AM2

Patriot 2x1Gb 800mhz LLK

Amarcrox AX450WPNF

Mam podobny sprzęt ale zastanawiam się raczej nad wymiana płyty wraz z procesorem oczywiście już z tych dwu rdzeniowych no i karta na PCI przynajmniej 512mb zmieścił bym się w tym do 1tys zł no chyba ze nie lubisz składaków? Ale jak by nie patrzył taniej i te same praktycznie osiągi…

szczerze mówiąc to wolałbym firmowy komp jakiś ale za HPka dość dobrego musiałbym zapłacić ze 2500-3000 o ile nie więcej.

mam zaufanie do HP, komputer chodzi praktycznie non stop - żadnej awarii, prawie nic nie słychać.

e2160

msi p35 FR

patriot lkk 2x1gb 800mhz cl4

radeon hd3850

+zasilacz i może jakieś wydajne chłodzenie na procesor, w założeniu oczywiście oc procesora i karty graficznej (jedno i drugie podatne),

ale w celu kupienia tej karty graficznej trzeba poczekać na ustabilizowanie się jej ceny i dostępność, czyli przynajmniej miesiąc.

A co do tego podziału składak/firmowy - firmowe też są składane przez ludzi - nie ma żadnej różnicy, dopóki składasz poprawnie :slight_smile:

Gotowych zestawów się nie opłaca brać, bo zazwyczaj pakują do niech pamięci Ram no-name i jakiś lipy zasliacz do tego. Lepiej jest samemu złożyć.

O to i zestawy: http://www.alsen.pl/index.php/switch1_c … /news_m/0/

tutaj się nie zgodze.

miałem do tej pory 1 komputer IBM i 2 HP.

W IBMie były pamieci IBM, zasilacz o ile pamietam COMPAQ.

W obu HPkach zasilacze były też COMPAQa a kostki RAMu firmowane przez HP (hologram naklejony) a same kości SAMSUNGa

wydajność zasilaczy w tyh PCtach była i jest wg mnie bardzo dobra.

wiadomo - nie wsadze do tego GF 8800 ULTRA (jakbym miał PCI_E na płycie 8) bo sama grafa prawie 200W czerpie (czyli tyle ile ma cały zasilacz :slight_smile: - ale generalnie na zasilacze nie narzekałem nigdy jeszcze w komputerach firmowych (z podkreśleniem na HP)

satysfakcjonującym wyjściem dla mnie byłoby kupno jakiegoś PCta HP z C2D / Athlon 64 ale bez napędów optycznych i HDD.

niestety wątpie czy znajde taką oferte - na allegro jest pare sztuk interesujących mnie komputerów ale w całości do kupienia.

to po co zakładasz wątek skoro z góry założyłeś że to ma być HP/COMPAQ ?? te komputery są przeznaczone w dużej mierze do firm i taką mają wydajność (sprzedaż hurtowa nie detaliczna - choć na sztuki też można kupić).

poważną wadą tych komputerów są ograniczenia związane z rozbudową.

jest taka by wystarczyła na sprzęt który jest w środku (rozbudowa nie wchodzi w grę).

reasumując w tym swoim kompie nie masz nic takiego (poza wd-kiem) z czego możesz być dumny. ot przeciętny zestaw o standardowej wydajności.

właśnie denerwuje mnie to że BIOS jest tak ograniczony że nic nie moge zrobić. po prostu wrzucić tylko części i sie cieszyć że działa jak działa.

a co do zasilaczy to podtrzymuje opinie że złe nie są - standardowo w HPku tym co kupiłem był 1 dysk 40GB ATA, 1 napę CDROM i karta zintegrowana i 2x128MB RAM

dołożyłem do tego dysk 80GB ATA, 320 GB SATA2, Radeona 9600PRO, tuner TV, DVD-RW i 2x256MB RAM - wszystko to działą stabilnie, nic sie nie wiesza a komputer chodzi non stop praktycznie i co najważniejsze cicho (radeon ma chłodzenie pasywne).

z tych własnie powodów (cisza, stabilność) mam zaufanie do komputerów firmowych.

chciałbym zmienić komputer na pewny sprzęt, wydajny, stabilny i jak najcichszy no i oczywiście jak najmniej awaryjny

nikt nie powiedział że jeśli jest słaby zasilacz to od razu komputer się zawiesza a nawet od razu spala ( nawet jeśli chodzi 24h/dobę), jednak może dać się we znaki przy modernizacji/podkręcaniu zestawu, lepiej kupić części i samemu złożyć

nie bawie się w podkręcanie niczego (a nawet gdybym chciał to bios nie pozwala na żadne podkręcania :slight_smile: - ewentualnie tylko karte graficzną mógłbym troche przyspieszyć ale z racji tego że ma chłodzenie pasywne tylko i nie chce montować dodatkowego wiatraka więc i jej nie podkręcam.