Za mało miejsca na dysku C

Witam… kupiłem nowy program a dokładniej AdobePhotoshop10 i chce go zainstalować ale nie mogę ponieważ mam za mało miejsca na dysku C… a mam jeszcze 2 dyski D i E i chce zainstalować na E ponieważ tam mam 5 Gb ale na C wymagane jest około 500Mb:( czy da sie coś zrobić by zamiast na C zainstalowało na D lub wszystkie składniki na E? A dysk C mam tylko 7 Gb pojemności i mam wolne 100Mb a na C mam Windows parę programów które tylko można zainstalować na C i sterowniki… i to wszystko… Co zrobić??? pomóżcie:(( :frowning: ![-o<

Nie możesz wybrać instalacji użytkownika i samemu określić miejsce instalacji? Dziwne…

Moge wybrac… i biore E ale na C i tak musi zainstalowac jakies skladnki… i wlasnie chodzi mi o to zeby gdzies indziej te skladniki wgrac…

MarS , wybiera inną lokalizacje instalacji, ale photoshop instaluje jakieś składniki na dysku systemowym bez względu na to. _D_@_N_!_0_ , powinieneś spróbować użyć http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.10.618 - na nieczyszczonych kompach znajomych usuwał nawet 4GB śmieci z dysku C: składników gdzieś indziej nie zainstalujesz…

TuneUp Utilities - Funkcja - Uwolnij miejsce na dysku - Sugerowane pozycje do wyczyszczenia- niepotrzebnych plików i kopii zapasowych lub program Odkurzacz i zrobisz sobie wolne miejsce na dysku C

Możesz jeszcze wyłączyć hibernację(jeśli nie korzystasz) i jeżeli możesz sobie na to pozwolić (bo np:używasz jakiegoś programu do backupu)to wyłącz przywracanie systemu.

_D_@_N_!_0_ ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja bym odradzał używania odkurzacza niedoświadczonym użytkownikom nieświadomym jakie dokładnie rzeczy on usuwa. Gdyby ktoś użył takiego programu na moim komputerze - popełnilbym morderstwo.

Ty, zamiast photoshopa to se mogłeś dysk kupić… :stuck_out_tongue: . Miałem też problemy z nortonem 2008, bo jeśli instalowałem go na D to potrzebował chyba z 400mb na C , ale po instalacji przywracał te 400 z C .

Sposoby odchudzania dysku C:

TUTAJ znajduje się przejrzysty opis jak odchudzić system (a więc i dysk C)

w szcególności jest tam opisane:

  1. Wyłączenie alternatywnych nazw 8+3

  2. Wyłączenie Indeksowania dysku

  3. Kompresja (tylko dla systemu plików NTFS)

  4. Wyłączanie hibernacji ~400MB

  5. Wyłączanie System Restore ~400MB

  6. Wyłączanie Windows File Protection ~400MB

a jak wyłącza sie hibernacje???

Panel sterowania/opcje zasilania

użyłem programu ccleaner i zwolnił mi 420Mb :slight_smile: ale to nadal zamało :? potrzebuje jeszcze ze 100 Mb wolnego miejsca… Co można zrobić łatwego by zwolnić tyle miejsca??? bo i próbowałem tym programem TuneUp Utilities ale mi nie wyszło :frowning: proszę pomóżcie…

proszę pomóżcie zostało mi jeszcze zwolnić 100Mb:( a nie mam pojęcia jak…