Za malo miejsca na dysku

Witam ,mam problem z dyskiem C ,ciagle wyskakuje mi ostrzezenie ze mam za malo miejsca na dysku.Wywaliłem juz ok 4 GB i dalej to samo.Matematyka mówi co innego a system co innego.Zamieszczam screna.

http://img63.imageshack.us/my.php?image=hjtedjfv6.jpg

Może defragmentacja coś pomoże

Start>>Uruchom>>regedit

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

NoLowDiskSpaceChecks - REG_DWORD - 00000001

Powoduje, że nie będą wyświetlane komunikaty o małej ilości miejsca na dysku.

:slight_smile:

Proponuje oczyścić dysk ze zbędnych plików.

odkurzacz

Można też przenieść plik wymiany na inny dysk.

Dysk C to nie tylko te foldery które wymienileś. Np. kosz, plik wymiany, czy przywracanie systemu też należą do dysku C. Rozmiary tych folderów które przedstawiłeś są bardzo podobne do tych na moim dysku.Są jeszcze pliki i foldery ukryte, uwzględniłeś? W sumie wielkość mojego dysku C ma jednak 2.59 GB. (Wyrzuciłem jednak przywracanie systemu i usunąłem plik wymiany z dysku C )

Najbardziej ubawiła mnie rada Leona.

To tak jak by ktoś poszedł do lekarza i powiedział: Panie doktorze mam 40 stopni gorączki, co robić.

Lekarz na to: Przestań pan mierzyć gorączkę albo wyrzuć pan termometr. :frowning:

Albo mam przywidzenia, albo na 4 obrazku (po prawej) widzę, że na dysku jest tylko 57,3 MB wolnego miejsca. Wtedy zawsze będzie ten komunikat. Może masz jakieś ukryte pliki lub foldery?

Wyłącz na próbę Przywracanie systemu i zobaczysz co się stanie.

nie masz przewidzeń. ciekawe jak wywalił 4 giga.;]

To jest do zrobienia.Np. odinstalował większość programów z partycji systemowej, a zainstalował na innej partycji.

Ciekawe tylko jaka przed wywaleniem była wielkość dysku C i ile było zajęte jeżeli po wywaleniu jest 57,3 MB wolnego. Wychodzi na to, że zarówno przed wywaleniem jak i po wywaleniu jest tyle samo czyli 57,3 MB.

Kosz oprózniony,przywracanie systemu wyłączone.

Tak,zawsze mam odkryte :wink:

Generalnie nie chodzi mi o komunikat,w sumie dobrze ze mnie informuje,chodzi mi o to ze na C oprócz systemu nie mam prawie nic a dysk jest pełny,programów zainstalowanych tez nie mam za wiele.

Wywalił (czyt.przeniósł na inny dysk) 4 GB (filmy,programy itp)

Najprawdopodobniej są jakieś błędy na partycji systemowej (zdarza się)stąd złe wyliczenia. Osobiście przyjrzał bym się tej partycji z innego programu np. Partition Magic lub innego darmowego. Dokonał naprawy i porządkowania dysku.

Witaj !!

Nie mam :wink:

Dziwna sprawa z tym dyskiem,po restarcie systemu jest ok 4 GB wolnego miejsca czyli mniej wiecej jak być powinno.Po ok 3 godzinach pracy sytuacja wraca do “normy” znów jest ok 200 MB i ostrzezenie zaznaczam ze nic nie instalowałem ani nie “wrzucałem”

na dysk C.Dziwna sytuacja.

Chyba zlokalizowałem problem !

Zamieszczam screna,to ten folder tak sie rozrasta,co moge na to zaradzic,wywalic sie nie da.

http://img234.imageshack.us/my.php?imag … 22ubo9.jpg

U mnie ten folder zawiera tylko pusty folder o nazwie WUDF. Być może złapałeś trojana o nazwie: “Trojan-Downloader.Win32.Zlob.i” lub innego

który potrafi robić takie figle.

…ma możliwość z zainfekowanego systemu:

  • pingować zdalne komputery

  • raportować stan wykonywania działań przez trojana

  • pobierać i uruchamiać pliki z internetu (zapisuje w folderze LogFiles będącym podfolderem folderu systemowego).

Do sprawdzenia i ewentualnego usunięcia powinien wystarczyć np. Spybot Search & Destroy

Informacji zaczerpnąłem że strony:

http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/opis/Trojan-Downloader.Win32.Zlob.i.html