Za mało pamięci wirtualnej w grze STALKER:|

(krystian99901) #1

Gra mi się wiesza,podczas grania jak ją zminimalizuje to pokazana jest chmurka z tray'a i mnie informuje że jest za mało pamięci wirtualnej.

Co z tym zrobić?

Mój komp to Athlon 3000, 512Ram, Radeon x1300/256mb.Więc raczej nie powinno się wieszać,czym to jest spowodowane?

(Marus18) #2

przy 512Mb ram powinno sie wieszać :stuck_out_tongue: to jest te minimum :stuck_out_tongue: ale wejdź we właściwości mojego komputera => zakładka zaawansowane => wydajność, ustawienia => zakładka zaawansowane => na dole masz pamięć wirtualna klikasz zmień i ustawiasz większą. Dla 512Mb ram nie zalecam więcej niż 768Mb. Oczywiście to co ustawisz na pamięć wirtualną zniknie z partycji na której ją ustawisz (poprostu będziesz miał o 768mb mniej miejsca na dysku). pozdro

(Grzegorz Ch) #3

maksymalną wielkość pamięci wirtualnej masz ustawione na sztywno? czy system sam się tym zajmuje? nie brakuje ci miejsca na partycji na której masz umiejscowiony plik wymiany (pamięć wirtualną)?

(krystian99901) #4

ja mam tam tak ustawione:

rozmiar niestandardowy:

rozmiar początkowy:768

rozmiar maksymalny:1536,To jest dysk C

A na dysku D mam ustawione bez pliku stronicowania.

Gra jest zainstalowana na D, a Windows na C

Złączono Posta : 07.04.2007 (Sob) 14:12

a i nie brakuje mi miejsca na dysku.

(Grzegorz Ch) #5

ustaw rozmiar kontrolowany przez system, i zobacz czy problem nadal występuje.

(dean999) #6

Możesz teć mieć uszkodzoną pamięć Ram :frowning:

(Marus18) #7

mowie poprostu masz za mało pamięci, kup jedną kość 512Mb ram połącz w dual channel i będziesz mógł pograć w stalkera

(freedom) #8

krystian99901 , ustaw pamięć wirtualną na sztywno, tzn:

min - 1536

max - 1536

powinno działać.

(krystian99901) #9

freedom, ustawić tak w dysku C i D?

(freedom) #10

wystarczy dla jednej partycji (najlepiej na tej z windowsem).

jeśli gra będzie już działać poprawnie, możesz spróbować zmniejszyć wartość min i max do 1024mb.

(Ferdek31) #11

ja bym radził zrobić jak napisał grzegorzch xp jest bardzo kapryśny jak sie mu w "ten temat" ingeruje bo nawet przy 2 GB pamięci jak się wyłączy wirtualną chociaż teoretycznie jest z "z zapasem" czasem głupie komunikaty pokazuje i wiesza system, ale krystian99901 zrób to co radzi freedom i to co grzegorzch , któreś powinno pomóc jeśli to tylko problem z pamięcią.