Za mało pamięci wirtualnej w grze STALKER:|

Gra mi się wiesza,podczas grania jak ją zminimalizuje to pokazana jest chmurka z tray’a i mnie informuje że jest za mało pamięci wirtualnej.

Co z tym zrobić?

Mój komp to Athlon 3000, 512Ram, Radeon x1300/256mb.Więc raczej nie powinno się wieszać,czym to jest spowodowane?

przy 512Mb ram powinno sie wieszać :stuck_out_tongue: to jest te minimum :stuck_out_tongue: ale wejdź we właściwości mojego komputera => zakładka zaawansowane => wydajność, ustawienia => zakładka zaawansowane => na dole masz pamięć wirtualna klikasz zmień i ustawiasz większą. Dla 512Mb ram nie zalecam więcej niż 768Mb. Oczywiście to co ustawisz na pamięć wirtualną zniknie z partycji na której ją ustawisz (poprostu będziesz miał o 768mb mniej miejsca na dysku). pozdro

maksymalną wielkość pamięci wirtualnej masz ustawione na sztywno? czy system sam się tym zajmuje? nie brakuje ci miejsca na partycji na której masz umiejscowiony plik wymiany (pamięć wirtualną)?

ja mam tam tak ustawione:

rozmiar niestandardowy:

rozmiar początkowy:768

rozmiar maksymalny:1536,To jest dysk C

A na dysku D mam ustawione bez pliku stronicowania.

Gra jest zainstalowana na D, a Windows na C

Złączono Posta : 07.04.2007 (Sob) 14:12

a i nie brakuje mi miejsca na dysku.

ustaw rozmiar kontrolowany przez system, i zobacz czy problem nadal występuje.

Możesz teć mieć uszkodzoną pamięć Ram :frowning:

mowie poprostu masz za mało pamięci, kup jedną kość 512Mb ram połącz w dual channel i będziesz mógł pograć w stalkera

krystian99901 , ustaw pamięć wirtualną na sztywno, tzn:

min - 1536

max - 1536

powinno działać.

freedom, ustawić tak w dysku C i D?

wystarczy dla jednej partycji (najlepiej na tej z windowsem).

jeśli gra będzie już działać poprawnie, możesz spróbować zmniejszyć wartość min i max do 1024mb.

ja bym radził zrobić jak napisał grzegorzch xp jest bardzo kapryśny jak sie mu w “ten temat” ingeruje bo nawet przy 2 GB pamięci jak się wyłączy wirtualną chociaż teoretycznie jest z “z zapasem” czasem głupie komunikaty pokazuje i wiesza system, ale krystian99901 zrób to co radzi freedom i to co grzegorzch , któreś powinno pomóc jeśli to tylko problem z pamięcią.