Za malo pamieci wirtualnej

Witam, znalazłam już wiele wątków tutaj na ten temat, ale z racji tego, że kobita jestem to nic a nic nie kumam. Od jakiegoś czasu strasznie mi się zwiesza komputer, internet działa przez pierwsze pare minut od włączenia komputera, a później w ogóle nie chodzi. Jakiś czas później wyskoczył mi komunikat, że mam za mało pamięci wirtualniej. Poszperałam trochę w necie i wiem, że mam zmienić tam wartości. Tylko teraz właśnie pojawia się mój problem: co wpisać przy 1 GB ramu na komputerze?

pwtf5.jpg

tutaj jest ten obrazek , sa tam zaznaczone dwa miejsca w których właśnie nie wiem co wpisać, proszę ślicznie o pomoc i z gory dziekuje :slight_smile:

W oknie, które podałaś kliknij Ustaw, a potem w polu: Rozmiar początkowy (MB): wpisz 512; to samo wpisz w polu Rozmiar maksymalny (MB):

Potem kliknij ponownie przycisk Ustaw i kilkakrotnie przycisk OK na dole okna. Pojawi się okienko, w którym zostaniesz zapytana o to czy chcesz ponownie uruchomić komputer w celu wprowadzenia zmian - wybierasz Tak. Komputer się restartuje i system działa od tąd już z nowymi ustawieniami.

Przy 1GB RAM plik wymiany powinno ustawić się conajmniej na 3/4 posiadanej pamięci …to w końcu jest windows a nie linuks. Jeżeli nie korzystasz z pamięciożernych programów możesz ustawić na 512.

PS. Jeżeli chcesz mieć szybszy system możesz za pomocą jednego z tweakerów zmusić windowsa do korzystania wyłącznie z pamięci RAM.

GMajka12 , zdaje się, że odwrotnie miało być :-D, wybierasz dysk (C,D,E lub F), wpisujesz wartości dla: romiar początkowy/maksymalny, a potem klikasz “ustaw”.

Napisałem tak celowo :smiley: ponieważ spotkałem się już z sytuacją, w której po wpisaniu tych wartości i kliknięciu Ustaw komputer po ponownym uruchomieniu działał z poprzednimi ustawieniami. Lepiej więc “dla pewności” kliknąć Ustaw a potem wpisywać liczby, choć każdy zrobi to jak uważa.

Dzięki wielkie!! Zrobiłam tak jak napisaliście i wszystko hula jak powinno :smiley: A już myślałam, że będę musiała komputer formatować :wink: