Za mało pamięci wirtualnej?

spróbuj wejsc jeszcze raz tam tylko nie ustawiaj pamieci wirtualnej na sztywno tylko zaznacz rozmiar kontrolowany przez system. Tak dla próby. Z tego co widziałem masz dwie partycję, równiez mozesz spróbowac przeniesc plik stronnicowania. w tym samym oknie co ustawiasz wartosci dajesz na partycje c i zaznaczasz bez pliku stronnicowania potem dajesz na partycje d i tam ustawiasz wartosci

w 1 przypadku to samo tylko dłużej się komputer muli drugiego nie próbowałam i się zastanawiam w ogóle czy warto . kurcze szkoda czasu się w to bawić masakra :frowning:

Spróbowac warto co masz do stracenia. Jak chcesz to mozesz wrzucic fotke uruchomionych procesow, wchodzisz do menedzera zadan ( ctr+ alt+ delete) i zakladka procesy

hej dawno mnie nie było hehe co do screenu procesów to wrzucę jutro, problem jak był tak jest na moje nieszczęście komp się tak muli, że masakra i dymki to mi ze trzy razy na dzień wyskakują koszmar :shock: Szukałam w necie jakiś informacji na temat tej całej pamięci wirtualnej ale wszędzie radzą to samo i wszędzie ten sam problem pozostaję nierozwiązany szkoda słów spróbuje jeszcze zmienić te partycje stronicowania ale nie wróżę powodzenia no ale spróbować mogę bo już nie powiem czego dostaję :evil: Mam pytanie czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć w prosty sposób na czym to całe zapełnianie pamięci wirtualnej polega i czemu to się tak nagle włączyło? Zależy to może w jakimś stopniu od stron jakie się w necie ogląda np: coś w stylu filmów online itp abo innych stron? Bo to od dysków C/D nie zależy raczej bo wolnej pamięci mam na nich raczej wystarczająco dużo. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły (w razie jak by się ten ze zmianą C na D nie udał) oprócz kupowania tej całej pamięci wirtualnej?

dawno, dawno temu, za… a nie, to nie ta bajka 8)

pamiec wirtualna, to miejsce na dysku do ktorego sa przerzucane dane po zapelnieniu pamieci RAM - wlaczajac jakikolwiek program laduje sie on w pierwszej kolejnosci do RAM, z ktorego starsze lub nieuzywane dane sa przerzucane do PW wlasnie…

w tym wypadku majac jedynie 512mb, system na dzien dobry zajmuje 320-350mb, do tego dochodzi czesto pamiec wspoldzielona z karta graficzna (w laptopach szczegolnie) i… nic nie zostaje dla np. przegladarki - firefox jest dosc pamieciozerny, moze inna przegladarka (jedyna i wlasciwa opera :wink: ) pomoze?

co dalej wiec?

  1. ustaw pamiec wirtualna na ‘sztywno’: na C daj 2mb, na D 384mb

  2. po restarcie, wyczysc dysk np. ccleaner (w opcjach zaawansowanych zaznacz wszystkie opcje poza czyszczeniem wolnej przestrzeni), usun zbedne punkty przywracania i .tmp (ppm na partycje i zakladka ‘general’), wylacz indeksowanie i kompresowanie

  3. po wyczyszczeniu dysku zdefragmentuj go - mozna uzyc systemowego defragmentatora lub zewnetrzenego np. defraggler

  4. jak juz wszystkie dane beda ladnie poukladane, to teraz mozna sie zajac optymalizacja PW, czyli wraca na swoje miejsce na partycji C - w podobnej wielkosci i… pkt.5

  5. XP standartowo wykorzystuje 80% RAMu, ten limit mozna zwiekszyc edytujac rejestr:

start - uruchom - wpisujesz regedit i szukasz klucza:

*HKEY_LOCAL_MACHINE - SYSTEM - CurrentControlSet - Control - Session Manager - Memory Management,

DWORD - NoNPagedPoolSize - jesli nie ma, tworzysz - opcje dziesietna,

w pole wpisujemy wartosc ze wzoru: ilosc RAM w MB x1024x ilosc%/10, w tym wypadku: 512x1024x95/10=4980736 i to wpisujesz (1GB to 1024MB)

#uwaga! nie zaleca sie dawac wiecej, jak 95% - zapas jakis musi byc jak to przy MS

no to, do roboty :smiley:

możesz zmienić gg 10 na coś letszego, oraz jeśli masz przeglądarkę mozille to tez możesz zmienić na coś lekkiego typu google chrome :Pwtedy nie powinien wyskakiwać ten komunikat, wyskakuje on pewnie jeśli msz otwarta przegladarke gg itp. a jak wiadomo gg w wersji 10 oraz mozilla potrafią zając troche ram

hej a konkretnie gdzie to mam wpisać tam jest miejsce na 2 wartosci i na 100% 2mb na C i 384 na D ? ??? http://img227.imageshack.us/img227/6110 … aciwci.png . ps: mozzile wywaliłam tak zeby spr co i jak i chwilowo chodze na IE ale raczej zainstaluje Mozzile jeszcze raz tyle że może starszą wersje, na IE dzieje sie to samo muli i dymek wyskakuje. a co do opery nie jestem przekonana napewno mniej pamięci zajmuje? Mozzile mam juz dosyć długo i zawsze chodziła mi jak w zegarku nigdy nie było problemów z pamięcią do teraz. screen menadżer zadań http://img180.imageshack.us/img180/4006 … rocesy.png

http://img823.imageshack.us/img823/2435/menzad2.png

to tak o:

wyłączy aktualizacje automatycze( PPM na mój komputer>>> właściwości>>>zakładka aktualizacje automatyczne>>> WYŁĄCZYĆ CAŁKIEM

A potem wejść w Panle sterowania >>> narzędzia administracyjne>>>usługi systemowe i wyłączyć usługę AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE(wybrać: tryb uruchomienia: WYŁĄCZONE)

oraz przeciągnij pasek w procesach ponieważ dałaś tylko górną cześc i zrób niższym procesom fotke :stuck_out_tongue:

tak, napewno - i ustaw na sztywno, czyli taka sama wartosc min. i max. 8)

usun zbedne procesy, np. jusched (update java), alg i ctfmon (uslugi systemowe odpowiadajace za… nic w sumie, mozna sie bez nich obejsc), hpxxxx (od drukarki, same sie wlacza gdy zaczniesz jej uzywac)

ps. zaznacz, by pokazywal procesy wszystkich uzytkownikow :wink:

a wracając do tych wartości (Sory że się tak pytam ale nigdy tego nie robiłam i nie bardzo mam ochotę coś popsuć) napisałeś na sztywno ale mógłbyś mi napisać bardziej dokładnie chodzi mi o to że są dwie parycije C i D i tam są po dwa miejsca na wartości więc jak będę wpisywać to na partycji C mam wpisać min 2mb i 2 max, a na D 384min i 384 max? czy to ma być na C 2 min i 384 max i na D to samo i ustawiam to jednocześnie? a i jeszcze tego nie kumam “usuń zbędne punkty przywracania i .tmp (ppm na partycje i zakladka ‘general’), wyłącz indeksowanie i kompresowanie” gdzie to jest? ppm czyli prawy przycisk a to mam kliknąć jak wejdę do mój komputer?

  1. wariant pierwszy, czyli tyle samo na partycje (C 2mb/2mb, D 384mb/384mb - lub wiecej, do 512mb/512mb)

  2. klikasz na partycje, np. C i na pierwszej zakladce masz wszystkie wymienione rzeczy - punkty przywracania likwidujesz na nastepnym oknie, po kliknieciu przycisku ‘wyczysc dysk’ - wiecej opcji, na samym dole 8)

hej cofam wcześniejsze znowu to samo dymek. może to od wirusa? czyściłam wszystko jak leciało i dalej to samo komp przed wieczorem jako tako chodzi a rano nie da się praktycznie na nim nic zrobić bo się muli.

Wyłącz chwilowo Antywirus, komunikatory itp. i wszystko co chwilowo zbędne zobacz czy tak samo chodzi. Jak przyspieszy no toi będzie potrzebna pamięć RAM …

chyba najlepszym rozwiązaniem będzie format. już mi się znudziło ciągłe naprawianie błędów. Wszystkim wielkie dzięki za wszelkie rady i dobre chęci. :slight_smile: