Za mało pamięci?

Mam nokie 6280 i kiedy próbuje uaktywnić jakiś temat który waży około 500kb to mi pisze że “za mało pamięci” ale nawet nie wiadomo jakiej. O co chodzi?

Za mało pamieci telefonu. Wywal np smsy to pójdzie, a jak nie to może jeszcze jakies niepotrzebne pliki poprzenoś na karte pamięci i będzie ok. A jeżeli nie będzie to daj znać, zobaczymy czy coś dalej da sie z tym zrobic.

wywalilem jakieś 400kb i przez chwile miałem wolnego 800kb w pamięci telefonu a jak próbowałem aktywować thema który ma 480kb to dalej ■■■■ a do tego pamieć na telefonie spadła do 96kb

Nie wiem czy ten temat nie jest jakiś sypnięty (ale pewności nie mam). A inne da sie normalnie wgrywać?

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 11:46

To tak, przetestowałem te tematy na moim telefonie (nokia 6288) i mam kalka spostrzerzeń (i to dośc irytującyh:/):

Aby załadowac temat, niektórym wystarczy ciutke więcej miejsca niż sam on zajmuje, natomiast są tematy które wymagają ponad dwa razy więcej wolnej pamięci w tlelefonie niż one same mają.

Po kilkukrotnych zmianach tematów niektóre z nich przestają działać, nie chcą sie załadować i telefon wywala jakieś bliżej nieokreslone błędy lub zawiesza się a czasem ładuje temat ale nie jest on sprawny (brak ikonek czy tam tapety). Czasami pomaga przeładowanie na inny profil który sie jeszcze nie zepsół, a czasem pomaga tylko wyciągnięcie baterii bo telefon całkowicie odmawia wykonywania jakichkolwiek poleceń, po czym (po ponownym uruchomieniu) ładuje uszkodzony profil (np brak ikon i czcionek). Należy wtedy usunąć z telefonu uszkodzony profil i ponownie go zrzucić z kompa.

Po kilkukrotnych zmianach tematów wskaźnik pamięci wewnętrznej telefonu całkowice zwariował:/ Zaczął wskazywać że mam 32MB wewnetrznej pamięci z czego wolny był nicały 1MB, a po jeszcze kilku zmianach wskazywał że pamięc wewnętrzna komórki ma az 495MB! Totalna paranoja! Nie dało sie tego zlikwidować w żaden normalny sposób. Trzeba było pousówać wszystkie wgrywane tematy, wyjąć batrie na kilka sekund, właczyć fona (wgrywał sie wtedy standardowy temat nokii), a następnie już normalnie wyłączyć i włączyc telefon, wtedy wskaźnik pamięci sie naprawił:|

Po tych wszystkich niezbyt przyjemnych przejściach, moja rada jest taka:

usuń wszystkie tematy jakie wgrywałeś do telefonu. Wyjmij na troche baterie w telefonie. Następnie opróznij pamięc w telefonie tak byś miał około 1,5MB wolnej pamięci. Wgraj ponownie ten temat jaki chcesz mieć do pamięci telefonu (zostanie wtedy około 1MB wolnego miejsca). Spróbuj go załadować. Jeśli zacznie wywalać znów jakieś błędy to albo ten temat jest poprostu z jakimś uszkodzony lub są jakieś inne problemy, których tak przez forum to raczej sie nie dojdzie:/

Jeszcze ewentualnie możesz próbowac odpalić ten temat z karty pamięci w telefonie.

Dzięki za wykład :smiley: , ale już sobie poradziłem. Po prostu w ustawieniach była opcja, która pokazuje co ile zajmuje w pamięci i okazało sie że gdzieś jakieś stare gry utknęły, wrzuciłem je na karte i temat poszedł.