Za mało pamięci ?!?!

Od jakiegos czasu moj komputer pokazuje mi po ok 1-3 godz korzystania ze ma za malo pamieci aby otworzyc program “x”. Nie wiem co sie dzieje.Sprawdzalem juz antywirusami nortoni panda a takze adwarami antyspamami i nic nie wykryly

moj komp: Athlon 2500+, 256mb 333 mhz, geforce 2 mx400

Zobacz sobie jak masz

XXX pamieć za przeproszeniem :slight_smile:


Asterisk

przykałdowo np. winamp to ok. 30-60mb ramu :slight_smile:

Że co proszę? :?

tgrzebien. Jaki masz windows? (o ile to windows :slight_smile: )

To że Windows, to na pewno… Polecam przejrzenie autostartu w poszukiwaniu zbędnych smieci… A najlepiej wklej nam tutaj okienko uruchomionych procesów - tak będzie nam najłatwiej.

DAP d:\dap\dap.exe 26220 KB

EXPLORER c:\windows\explorer.exe 23212 KB

NETLIMITER d:\netlimiter\netlimiter.exe 14520 KB

GG d:\gadu-gadu\gg.exe 11656 KB

FLASHGET d:\flashget\flashget.exe 10612 KB

SOUNDMAN c:\windows\soundman.exe 4528 KB

MSTASK c:\windows\system\mstask.exe 3524 KB

INTERNAT c:\windows\system\internat.exe 3400 KB

GHOST c:\norton systemworks\norton ghost\ghoststartservice.exe 2348 KB

MPREXE c:\windows\system\mprexe.exe 1184 KB

MSGSRV32 c:\windows\system\msgsrv32.exe 836 KB

mmtask c:\windows\system\mmtask.tsk 780 KB

TASKMON c:\windows\taskmon.exe 776 KB

KERNEL32 c:\windows\system\kernel32.dll 748 KB

RunDLL c:\windows\rundll.exe 464 KB

Tylko ze ta pamiec sie powinna odnawiac co jakis czas. Moze jest na to jakas metoda ktora mozna zastosowac w rejestrze (mam win98SE).

Nie licz na to, że w win98 pamięć będzie się odnawiać, tak jak to się dzieje w XP. Po wyłączeniu aplikacji wykorzystana pamięć nadal pozostaje zajęta, tyle, że przez system, co jest nieporozumieniem, bo programy bardziej jej potrzebują. Zainstaluj sobie jakiś program, który automatycznie będzie zarządzał pamięcią i czyścił nieużywaną. Na vortalu powinno coś się znaleźć. Osobiście używam Cachemana (akurat nie stąd). Po konfiguracji oprócz dość porządnego usprawnienia działania systemu, zarządza też pamięcią ram i pozwala na zwolnienie do 1/3 jednym kliknięciem (chociaż po skonfigurowaniu ani razu nie musiałem tego robić, program automatycznie zwalnia nieużywaną pamięć wyświetlając na trayu ilość wolnej, albo zajętej pamięci - jak kto woli). Jeśli nie chcesz instalować nic dodatkowego, możesz zawsze stworzyć zwyczajny skrypt, który będzie czyścił dowolną ilośc pamięci za pomocą jednego kliknięcia. Chyba było coś na ten temat w poradach na forum. :?

Update:

Jest :smiley: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=2698&highlight=ram

Jednak mimo wszystko polecam cachemana. :slight_smile:

tgrzebien mam pytanko,po kija Ci dwa programy do ściągani plików z neta???Wywal albo DAP’a albo Flashgeta (zawsze będzie “ciupke” mniej zrzeranej pamięci). Co to jest internat???

P.S.Norton także dużo żre pamięci a nie jest wcale taki dobry,lepiej zainstaluj sobie jakiś darmowy program (np.Avast) - mniej zawazlenia pamięci a efekty lepsze!!

Wiesz, ścieżka typu c:\windows\system\ mimo wszystko sugeruje, aby go nie ruszać, jeśli nie wie się za bardzo do czego jest potrzebny. :?

PS. Avast to zdaje się antyvirus, a on ma w procesach Ghosta z nortona. :smiley: Oczywiście mogę się mylić, może się czegoś nowego nauczę :oops:

Za to ten netlimiter mnie bardziej zainteresował.

Ja do czyszczenia pamięci polecam RapidMem

A co do defragmentacji rejestru to poczytaj sobie to:

http://www.forum.dobreprogramy.com/view … 47&start=0

Mnie tez ale bałem się wyjść na głupka myśląc że to może jakis pli z neo (masz neostade? :smiley: )Avast chodzi szybciej niz norton co do ochrony rezydentalnej to szczerze nic o tym nie wiem by była od nortona (nierealne,nie chodził by szybciej )

C:\windows\system\sasser - też bys tego nie ruszał? :DDDD

Uzywam rapidmema.

A co do programow do sciagania to dap’a uzywam do sciagania normalnych plikow, a flashgeta do sciagania plikow typu BrTurbo bo dap nie potrafi ich sciagac

A no nie ruszałbym jeśli antyvirus, Spybot, albo CWShredder nie wykryłyby go jako śmiecia, bo nie mam pojęcia co to jest sasser. A pokaż mi program, dla którego internat.exe to np. spyware :stuck_out_tongue:

NortonGhost służy zdaje się do przywracania systemu, więc nie wiem po co twoje porównania do ochrony rezydentalnej z Avastem. :shock: Co będzie następne? Winamp vs Scandisk ? :x

PS. Pewnie polecę do kosza drugi raz tego dnia…

1 -Wyłącz to

harmonogram zadań - MSTASK ,mmtask, TASKMON

2 -

Tylko po co naraz oba ?

Skoro już proponujesz to wyłączyć, to sam też chętnie skorzystam z wyłączenia TASKMON. Jakbyś jeszcze był na tyle miły i wyjaśnił jaką pełni funkcję i dlaczego warto go wywalić z autostartu. Kto wie, może akurat jest mi potrzebny. :slight_smile:

Np.