Za mało Ram-u

Sprawdziłeś ile karta bierze ? > Informacje wydajności i narzędzia > Wyświetl i drukuj szczegóły ,i ile pod BIOS’em pokazuje ?

Pod biosem nie pokazuje nic,bo to lapek,a karta bierze jak pisałem wyżej,max. 1.26Gb.(sprawdziłem Łukash). :roll:

Czy ta wartość u Ciebie się zmienia ? Bo u mnie jest stała.

No to RAM dla systemu = 2562 MB + 1260 MB dla k.graficznej = ok 3800 MB + poprawka na to że pod 32 nie udało Ci się odblokować 4 GB i chyba wszystko gra ( :?: ) ,widziałem też np że kość 1024 MB ,pod systemem wykrywana jest jako 1010 MB itp.

Ogólnie zamotane jest to współdzielenie ,dużo ludzi na to narzeka i nie może zrozumieć tej opcji.(Pod różnymi BIOS’ami można ustawić przydział ,Onboard/Integrated Graphics > Shared Memory/Buffer Size:32/64/128/256/itd)

Chyba tak,tylko nurtowało mnie to że przy 3Gb ram-u,i 4Gb ramu pokazuje w lapku stale 2.5Gb,na to wychodzi,że przy mniejszej ilości ram grafa pożera mniej(ok.512Mb)a przy większej ilości ram pożera maxa(1.2Gb),tak przecież może być chyba?Na Win 7 HP 64bit pokazywało standardowo,4GB.Widzisz jak bym miał innego lapa,to może przydział bym ustawił(nie wiem czy w jakimkolwiek jest to możliwe?chyba tylko na stacji.)ale nie da rady,dzięki za wszystkie rady z Waszej strony,tak Win 7 jest zbudowany na 32 bit i tak już będzie,temat do zamknięcia.Pozdrowienia.

Też mi się wydaję .Ale ja naprawdę nie jestem pewny tych wyliczeń…Czy faktycznie tak jest czy inaczej…

Może nie czytałeś tych artykułów klik ,klik ,i może dowiesz się z nich konkretów :slight_smile:

PS: 32 bit + 4GB RAM + współdzielenie pamięci = masakra

blackhat-530 , ja nie wiem, tak jak Ci pisałem, mnie informatyk mówił, że to grafika tyle, bierze i mówił mi, że ze stacjonarami jest inaczej, a z lapkami, inaczej. Pobierz Everest Home Edition, i w płyta główna->pamięć masz wyszczególnione ile ramu zabiera system i grafika. Jeżeli dalej Ci się ilość pamięci nie będzie zgadzać, sugerowałbym jeszcze na oddzielnej partycji zainstalować XP albo 7 w wersji 64 bitowej.

Spoko,właśnie zainstalowałem Win 7 HP 64 bit i pokazuje ok.,czyli dokładnie 4062Mb ram-u,(4Gb),wszystko pasi,i teraz jestem już przekonany że ta moja grafa tyle żarła,plus Wasze podpowiedzi,dzięki za rady i sugestie,do usłyszenia. =D>