Za pare lat będe informatykiem , ale co teraz?

Pozwólcie, że zabiorę głoś :wink:

Właśnie jestem po pierwszym roku nauki w technikum informatycznym, i powiem, że wcale tak kolorowo nie było. MIałem tylko trzy przedmioty zawodowe: Oprogramowanie biurowe ( siedzieliśmy na wordach 2003 -.- ) Z tym nie miałem praktycznie żadnych problemów (5). Urządzenia techniki komputerowej, jak w wakacje przeglądałem książkę z tego przedmiotu myślałem sobie: “a będziemy składać kompy, omawiać podzespoły itp”, a okazało się że przez pierwszy semestr mieliśmy przeliczanie w systemach 2,8,16 w sumie łątwe do opanowania. W drugim semestrze mieliśmy bramki logiczne, zegary i przez połowe semestru pamięci. Szczerze to nie wiedziałem, że aż tyle można powiedzieć na temat pamięci :slight_smile: W sumie też nie było większych problemów, tylko dobijało mnie jak nauczyciel nie potrafił odpowiedzieć na niektóre pytania (4). Trzecim przedmiotem Miałem właśnie programowanie. Cały rok tłukliśmy Turbo Pascala, normalnie żyć mi się odechciewało jak wiedziałem że czeka mnie 3 godziny pod rząd klepania w pascalu :stuck_out_tongue: W sumie to przecież ten język do niczego się nie przyda ( może ktoś wie czy jeste jeszcze do czegoś wykorzystywane ? )efekt rocznej nauki pascala dosyć marny (3), ale to pewnie dlatego, że w pewnych momentach się nie przyłożyłem do nauki. Cały przyszły rok ma być Delphi… Warto się go podszkolić przez wakacje ?

Przyszły rok zapowiada się troszku lepiej, m a nam dość multimedia, systemy operacyjne, sieci, grafika, www czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie a nauczyciele sami nie wiedzieli :lol: Najbardziej dobijające jest to, że z tego co słyszałem na linuksa przeznaczono tak mało czasu, że będzie tylko kartkówka z podstawowych komend w konsoli :expressionless: Tylko teoria…

Ogólnie nie jest tak źle, lecz potwierdziły się słowa niektórych userów z tego forum, trzeba samemu mieć chęć, zapał w kierunku tego zawodu, siedzieć i uczyć się samemu, dodatkowych informacji o których w szkole nawet nie usłyszymy. Jedyne co mnie denerwuje, że często wbijane jest nam do głów coś, co jest już nei aktualne, a o nowszych informacjach nauczyciel sam nie wie… “Jeszcze są pamięci DDR3” - " że co ? pierwsze słysze :roll: "

To nie źle zacofany ten nauczyciel. Programowania jak się nie nauczysz to będziesz problemy z tym.

Kogo obchodzi marketing? DDR2,3,9? Na pewno nie prawdziwego informatyka. Możesz sobie spróbować z takim podyskutować. Ty wiesz, że jest DDR3, a on wie na jakiej zasadzie ona działa (bardzo podobnie do zwykłej pamięci Single i tak samo jak DDR SDRAM).

Ja także planuję powiązać przyszłość z informatyką ale w Liceum wybrałem Matematyka-Fizyka i jeszcze rozszerzony angielski.

Myślę że to będzie bardziej opłacalne od matematyka-informatyka (akurat w moim liceum na tym profilu jest mało matematyki…)

Informatykę na poziomie ponadgimnazjalnym można przestuduiować w domu, a matematyka zaobliguje w przyszłości, angielski także.

Ponawiam pytanie, bo nadal nie otrzymałem odpowiedzi.

Ja coś słyszałem że people can fly rekrutuje i ma nabór na modelarzy, specjalistów od particle effect, programistów od “gameplaya” i takie tam.

Fajnie byłoby się tam dostać… (mają na koncie konwersję gowa, jakieś mapki do Ut no i zrobienie painkillera a teraz pracują nad nowym projektem).

Małe pytanie, ja też kiedyś próbowałem C++, ciężko było z tymi kursami, jednak zacząłem w delphi i nawet napisałem taki fajny programik :smiley: i kilka innych mniej przydatnych. Jednak odkryłem że najlepszy jestem w grafice,( w photoshopie i cinema 4d niedługo zamierzam uczyć się w blenderze) .

Jakie są prace dla grafika 3d ? I takiego “photoshopowego” Ile się zarabia itp.

Nie chodzi mi przecież o jakieś tam niuanse c++ ale instrukcje warunkowe pętle tak samo wyglądają. Fakt że w php nie ma typów zmiennych ale też występują nawiasy klamrowe.

Też chciałbym znać odpowiedź na to pytanie…

Może odpowie ktoś?

lol? a w jakim języku instrukcje warunkowe czy pętle wyglądają inaczej? albo w jakim języku nie ma nawiasów klamrowych do blokowania kodu? jasne są jakieś ewenementy jak pascal. ale stwierdzenie, że php jest podobny do c bo ma klamry… to najdelikatniej mówiąc nadużycie, żeby nie powiedzieć ignorancja.

tak jak w każdej innej pracy. zależy jak jesteś dobry i ile wyciśniesz z pracodawcy. nie ma żadnych reguł

Za dobry szablon do strony z 100-300 zl

zarabia? hmmm… zależy… za dopracowane modele 3d można dostać dosyć sporo… ale to nie będzie np. telefon tylko załóżmy samochód wykonany bardzo szczegółowo (wnętrze, silnik, i inne) to możesz dostać nawet powyżej 300zł od modelu… tylko trzeba znaleźć kupca :wink:

do 2d podobnie, no ale nie będzie to 300zł od sztuki :wink: możesz się zatrudnić w jakiejś firmie która szuka grafika 2d lub/i 3d :wink: i jak będziesz robił oba to dostaniesz podwójnie :wink:

ale możesz jeszcze na boku zarabiać na swoim programie napisanym w C++ (na SMS, klient wysyła SMS za 3.66zł i w ciągu miesiąca trochę tego dostaniesz pod warunkiem że program będzie się przydawał i będzie dobrze rozreklamowany :wink: )

Mnie same początki C++ trochę zniechęcają , np.co pętla for może mi pomóc w tworzeniu gry , albo wskaźniki.

no ale to ci się może przydać… nie zawsze ale czasem może :wink: ale są też inne bardzo ważne instrukcje np. if i else :wink: załóżmy taki cs… jeśli nie wejdziesz na bomb site to nie postawisz c4 :wink: czyli tu zostało to wykorzystane :wink: no ale nikt nie mówi że masz to robić od podstaw :wink: są w internecie silniki gier np. ten od q3a :wink:

Zatem pozwolicie, że zacytuję newsa:

źródło: Komputer Świat 14/2008

Jak ktoś jest tanią siłą roboczą i tworzy stronki dla znajomych to weźmie i tyle.

30 zł za szablon? Chyba jakiś gotowy, bez licencji na wyłączność…

i napisze coś od siebie,

teraz będę rozpoczynała 3 klasę technikum informatycznego i jak na razie kupa matmy, i liczenia na prawie każdym przedmiocie kierunkowym i z tego co na razie wiem to najlepiej zrobić jak najwięcej rożnego rodzaju certyfikatów, na szczęście u mnie w szkole jest możliwość zrobienia masy tego typu certyfikatów od Cisco do administracji bazami danych Oracle

najlepiej wybrać sobie specjalność i w tym kierunku informatyki się dalej kształcić

Do czego pętla służy to przecież nic trudnego w zapamiętaniu…

For - dla

Podstawowa instrukcja w której możemy ustalić liczbę powtórzeń itp. Na przykład : dla kliknięcia jakiegoś klawisza wykonaj coś

for i=1 to n do

write(tab);

end.

Na razie C++ niene zawracaj sobie głowy, i tak pierwszy rok będziecie Turbo Pascala wałkować, omówicie podstawowe pętle i funkcje. Z tego co pamiętam C jest w ostatniej klasie…