Za słaby zasilacz?

Witam. Jak wskazuje nazwa tematu, mam pytanie do was czy mój zasilacz nie jest czasem za słaby, ale od początku… Gram w Counter-Strike: Source i FPS-y spadają mi poniżej 30 i nie pomaga zmiana ustawień na minimum, różne komendy itd. Tak więc pozostaje wina sprzętu, tylko że ulepszałem go i w skrócie wygląda tak:

Procesor: Pentium 4 3.0 GHZ

Karta graficzna: ATI Radeon 9600 XT

Płyta główna: Asus P5S800

RAM: 1 GB

I pozostaje właśnie ten zasilacz o mocy zaledwie 230V. Czy to on może powodować tak małą wydajność sprzętu? Jeśli tak to jaki polecacie kupić? Tak wyglądają napięcia. Dodam, że temperatura płyty głównej i procesora wynosi trochę ponad 50 stopni Celsjusza.

zamało.

Jaka marka zasilacza?

230V to nie moc. :shock:

Moc podaje się w Watach! [W]

Napięcia mierzy się tak:

http://overclock.pl/index.php/artykul,felietony,111,0

Każdy użytkownik sprzętu komputerowego w Polsce korzysta z napięcia sieciowego 230V (wolt). A jak poprzednik zauważył, moc podaje się w Watach (W). Zatem, jaka jest moc Twojego zasilacza?

Tak, to był oczywiście mój błąd. Sprawdziłem, były podane różne wartości, ale maksymalna to niby 350W. Nie można napięć sprawdzać programami?

a np. kalorie też sprawdzisz przez program? :x

Jak Ci mówi, że miernikiem to miernikiem i tematu nie ma, a dlaczego programem się nie mierzy to poszukaj na forum.

Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że zasilacz spowalnia kompa … :roll:

może masz syf na kompie i Ci wolno chodzi,

pełna optymalizacja kompa, od defragmentacji, usuwanie wirów/spyware po wyłączanie wszelakich usług, pomocy windows.

Wszystko masz w poradnikach na forum w sprawdzonych poradach.

Ale napięcia chyba nie powinny skakać, prawda? A to program już nam powiedział.

Widzę, że nie czytałes nawet tego co podałem. ;]

Dzieje się tak tylko w CS?

Może masz jakiś framelimiter włączony.

Czytałem…

Tak, gram tylko w CS:S i AoE 3, ale tam problemów nie mam. Po prostu FPS-y spadają gdy się dość dużo dzieje, kilka osób strzela, jakiś granat wybuchnie itd. Czy ktoś mi powie co z tymi napięciami? One mi przeskakują co chwilę…

Wigrus ma rację. Może masz syf na kompie.

Czyta sie caly art.

Przeinstaluj CS’a zmien stery.