Za słaby zasilacz?

Witam.

Na urodziny dostałem 2 karty GeForce GTX 295 BFG 1792MB, przy wcześniejszej GeForce GTX 280 EVGA 1GB (PCI-E) HydroCopper 16.

Od tamtej pory zaczęły się problemy z włączaniem i wyłączaniem komputera. Mam zasilacz 1100W i sprzęt, który niestety dużo prądu zżera:

2x GeForce GTX 295 BFG 1792MB

6x Corsair DDR3 4GB 1333MHz CL9 DHX

7x WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro

EVGA X58 SLI

Intel Core i7 965 Extreme Edition 3,20 GHz

LG Combo (DVD+/-RW + Blu-ray + HD-DVD) GGC-H20L black

LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LP20 LightScribe black

Topower PowerBird 1100W

Thermaltake BigWater 745

Czy obecny zasilacz jest zasłaby? Jak nie, to czy mogłem przy wymianie coś źle podłączyć, albo jakiś kabelek się powoli luzuje? Dociskałem wszystkie kabelki, ale problem jest nadal - może się powoli luzują, tak, że po np. po 5 minutach i raz coś styka, albo nie?

Ale przesadzony ten komputer… chyba nie masz co z kasa robic.

A tak wracajac do tematu to prawdopodobnie zasilacz nie daje rady no ale sie nie dziwie za duzo tego wszystkiego calkowicie nieprzemyslana konfiguracja.

Sprobuj odlaczyc co nie co i jak bedzie sie stan poprawiac to masz odpowiedz.

Jak znasz kogoś, kto ma wiekszy zasilacz od Ciebie (wątpie :P) to podłącz kompa pod ten zasilacz i zobacz, czy działa. Albo w sklepie jak mają na stanie zasilacz większy od twojego, to zanim kupisz mogą (powinni) sprawdzić, czy komputer działa.

najlepiej to postaw sobie małą elektrownie na podwórku to starczy na pewno

Tak się zapytam ile ten komputer kosztował? Bo wiesz u nas w firmie jest podobny, ale to oni mają kasy jak lodu i zajmują się obróbką cyfrową. Na co Tobie taki sprzęt? Coś masz nie tak, bo w firmie jest Tagan coś około 1000W i wszystko działa stabilnie

Mam znajomego co projektuje elektrownie wiatrowe, jakbyś potrzebował namiaru to spokojnie daj znać na PW. A tak poważnie to może być za słaby zasilacz jednak.

Od razu mówię, że ten post nic nie wniesie do tematu , ale nie mogłem się powstrzymać żeby go nie napisać (specjalnie się tu nawet zarejestrowałem). Coś mi się wydaje, że ten komputer co napisałeś jest wytworem Twojej wyobraźni. Odwołam się do Twojego posta z wcześniejszego tematu http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=302200&start=15 (strona 2, post 5) cytat z Twojego postu:

A co do mojego PC, to jest to HP Pavilion PC a6130.pl lekko zmodyfikowany przeze mnie:

Zamieniony procek na: Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz

Dyski twarde zamienione na: 2x WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II

Karta graficzna zamieniona na: GeForce 9800 GTX+ Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) dark knight cooler

RAMy zamieniona na: OCZ Technology 2x 4GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5

Dołożona karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Editio”

Post napisany dnia 14.01.2009 (Śr) 14:44, a teraz piszesz tj. 19.01.2009 (Pn) 18:12, że nagle masz już takiego kompa

No wszytko byłoby w porządku bo teoretycznie był byś w stanie w ciągu tych 5 dni kupić sobie nowego kompa. Ale jest jeden szczegół piszesz „Na urodziny dostałem 2 karty GeForce GTX 295 BFG 1792MB, przy wcześniejszej GeForce GTX 280 EVGA 1GB (PCI-E) HydroCopper 16.” Z tego co zauważyłem to poprzednia karta była „: GeForce 9800 GTX+ Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) dark knight cooler” , a nie GeForce GTX 280 EVGA 1GB (PCI-E) HydroCopper 16. Czyli jak to by miał być prawdą to w ciągu 5 dni byś musiał najpierw kupić kartę GeForce GTX 280 EVGA 1GB (PCI-E) HydroCopper 16 i w ciągu tych pięciu dni mieć urodziny i dostać 2 karty GeForce GTX 295 BFG 1792MB i kupić jeszcze nowego kompa mało logiczne. Moim zdaniem to prowokacja.

Zasiłka powinna wytrzymywać jak na moje ten problem zrodził się w twojej spaczonej wyobraźni. :lol:

Ten zestaw nie powinien obciążać zasilacza więcej jak 50-60%

Odłącz dyski i zostaw 1 z nich i zostaw jedną pamięć 4gb i sprawdź czy komputer będzie normalnie chodzić. Jak nie będzie to spróbuj może od nowa wszystkie kable po podłączać na spokojnie.

piter366, 15go miałem urodzimy :PP podmieniłem się na RAMy z kumplem - to 1. prezent. 2. to nowe karty graficzne. A mam 2 PCty. 1. to ten wymieniony w tym temacie, który wymieniłeś (z reszta już nie mój, bo jutro idzie do nowego właściciela, bo większość części do nowego PC była na raty i muszę spłacać ;/) a 2. to ten, o którym piszę.

A co do zasilacza, co w wentylator wchodził mi wtyczka od odłączonego mikrofonu w wiatraczek wchodziła (jak chciałem odłączyć PC to zauważyłem) i się wyłączał, tj. wiatraczek od CPU. Mam nadzieję, że to był ten problem…

daj fotę tych wypasionych kart graficzny ;-).

w ogóle mógłbyś dać fotki do tych wszystkich podzespołów.

Wiesz, co? Faktycznie jak czytam te twoje wypowiedzi to wygląda mi to tylko na fantazję. Daj log z Everesta + zdjęcia. Tylko nie mów, że masz plombę na obudowie, bo już całkowicie się pogrążysz. :lol: