Za słaby zasilacz?


(mar&rad) #1

Witam

Posiadam

Pentium 4 3.2 Ghz HT

Płyta główna: GA-8I915P-G

Zasilacz to: Chieftec GPS-450AA-101 450W

Karta graficzna Radeon HD2600 PRO

Mój problem:

Bywa często tak że kiedy włączam komputer on nie startuje, czyli wiatraki chodzą wszystko chodzi ok tylko że monitor nie wyświetla obrazu. Po odłączeniu zasilania od płyty głównej i podłączeniu go od nowa wszystko działa. Zawsze jak komp nie wstaje, wtedy odłączam zasilanie od płyty i podłączam a potem wszystko śmiga. Procesor jest sprawny, płyta i karta też. Co jest powodem?


(Adalbert) #2

Strzelam w płytę główną.


(Konrad93) #3

Zgadzam się, mi na starym kompie też wysiadło Mobo najpierw tak jak ty piszesz a potem start i po 1s bziiiiiuuuuuuummmmmm xd


(mar&rad) #4

Płyta jest na 100% sprawna. Ma ktoś jakiś pomysł, podejrzewam zasilacz - czy możliwe, że to on nawala?


(Adalbert) #5

Jeżeli płyta w na pewno sprawna, to zasilacz na 2 miejscu jest. Pożycz od znajomego porządny i sprawdź.


(Cyba91) #6

Zobacz czy żaden z kondensatorów na płycie głównej nie jest napuchnięty bo i może też dlatego takie wybryki robi.Jeśli nie to spróbuj zresetować BIOS poprzez wyjęcie baterii na kilka minut (przy odłączonym zasilaniu).Ewentualnie można zrobić upgrade BIOS.Ten komputer był kupiony od początku z tą kartą graficzną? :? Bo moim zdaniem procesor ogranicza możliwości karty i to sporo a tak być nie powinno.Od kiedy występuje problem? Kiedyś było normalnie i startował dobrze?


(mar&rad) #7

Bios już najnowszy, resetowany, kondensatory w porządku. A dlaczego procesor obniża możliwości karty? Komputer składałem z podzespołów więc jest tak od początku.


(Adalbert) #8

Jak mar&rad jest pewny że to nie płyta, to po co drążyć temat?

A procesor nie obniża żadnej możliwości karty, najwyżej w niektórych przypadkach gry będą się cięły ze względu na procesor, a nie na kartę, a raz jest odwrotnie: to karta jest za słaba a procesor wyrabia.


(mar&rad) #9

Ma ktoś jakiś inny pomysł?


(system) #10

Ja na starym komputerze miałem tak, że włączałem komputer i po ładowaniu się systemu i pojawieniu się loga Windows miałem czarny ekran, totalnie nic nie można było zrobić. Zawsze robiłem reset i wtedy dopiero się uruchamiał do pulpitu. Gry działały itp., ale po kilku dniach/tygodniach (nie pamiętam dokładnie) piszczał BIOS i okazało się że to był koniec żywota karty graficznej. Nie wiem jak może być u Ciebie ale sądzę że mój problem może był trochę podobny do Twojego. Postaraj się załatwić (pożyczyć) jakąś najtańszą kartę graficzną i spróbować na niej odpalić komputer. Pozdrawiam


(mar&rad) #11

Moją kartę testowałem na innym komputerze i działała.


(Adalbert) #12

"Ma ktoś jakiś inny pomysł?"

"Pożycz od znajomego porządny i sprawdź."