Za wolno nagrywająca dvd nagrywarka PILNE

Mam nagrywarkę Liteon Sohw 812s i dłuższy czas nie nagrywałem nią płyt dvd i dziś zauważyłem że może nagrywać ona max. 2,4x w Nero7 jak i jej właściwościach sprawdzonych Nero Info Tool -wcześniej nagrywała 4x .

mam włączone DMA dla wszystkich napędów ,wgrałem do nagrywarki najnowszy firmware i nic z tą zmianą że w Nero moge zmieniać prędkość na 1,5 2 2,4 a wcześniej ta funkcja była nie aktywna .

A jak na innym oprogramowaniu nagrywającym?

W menedżerze urządzeń, w kanałach IDE usuń kanał do którego jest podpięta, zrestartuj i niech windows zainstaluje je od nowa.

A może przyda się instalacja ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

Z kąt mam wiedzieć do którego jest podpięta jak tam są 2 pomocnicze i 2 podstawowe ??

Wchodząc we właściwości kanału->potem ustawienia zaawansowane i patrząc się na tryb możesz rozpoznać, gdzie jest nagrywarka po trybie pracy.

Ale możesz usunąć wszystkie, też się nic nie stanie.

np. w programie Ashampoo Burning Studio 6 FREE jest OK jest do wyboru prędkość 2,4 i 4 x :slight_smile: odinstaluje Nero 7 wyczyszcze wszystko i zainstaluje je od nowa napisze czy cos pomogło

To kanały zostaw w spokoju. Przed instalacją użyj programu CCleaner.

odinstalowałem użyłem przy tym you uinstaller który wszystko czyści i zainstalowałem Nero 6 i nadal jest ten sam problem co robić ? Usunęłem Nero6 tak jak Nero7 i przyczyściłem rejestr Tune up 2008 na dzisiaj daje sobie spokuj czekam na dalsze wsze rady.