Za wysoka temp procesora

Moj procek (P4 2800 Mhz) strasznie sie nagrzewa. Dochodzi do 66* C i wylaczam komputer poniewaz boje się ze cos sie spali.

Czy to jest normalne, prosze o rady. :roll:

Dla p4 to nie jest dużo.

Jak dojdzie do 80-85 to wtedy sie martw.

Czyli nie powinien sie obawiac, a moglbys mi podac twoja temp procka tak zeby porownac

dokładnie

jeśli chcesz trochę zmiejszyć temp. to kup lepsze chłodzenie

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 13:53 został dopisany post przez iwa nike

jeśłi chodzi o mnie to mam ok 35 stopni , ale ja mam athlona x2 a ty p4 które się strasznie lubią nagrzewać

możesz jedynie porównać temp. z innymi użytkownikami P4

ja mam dc, mniej sie grzeje, inny proces technologiczny i inne max temp.

sporo… przy 70 się juz resetuje. jak ja miałem P4 to miałem tak max do 50 stopni.

To juz nie rozumiem :frowning: Dawid12345 pisze ze duzo inni ze mam byc spokojny.

Jezeli ktos ma p4 niech napisze jaka ma temp w tedy moze bedzie latwiej.

A tak wogule jak procek sie przegrzeje to sie zjara czy komp sie resetuje ?

Dodam że widziałem film na youtube co się dzieje z procesorem który za bardzo się nagrzewa (w teście ludzie po prostu zdejmowali chłodzenie sic!)

Na pokazanym filmie p4 po prostu się … wyłączył.

Gorzej było z atholonami - stopiły się osiagając 380 stopni…

No, a ja w domu chłodzę procesor ciekłym azotem wiesz?

To co temp. 66 * C jest wysoka czy nie ja sie boje poprostu ze sie spali.

Jest taka mozliwość ?

Nic sie nie stanie.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=tem … Google&lr=

Przy Pentium IV 3 GHz miałem:

w spoczynku: 58-60 stopni

w stresie: 64-69 stopni

Sprawdź sobie w BIOS’e, czy masz włączone zabezpieczenie przed przegrzaniem (Thermal coś tam control). Wówczas przy 75 stopniach komputer Ci się sam wyłączy.

Jak miałem jeszcze P4 to generalnie zacząłem działać dopiero jak procek przy intensywnej pracy dochodził do 75-80 deg. Standardowo miałem w granicach 60-65 deg.

Jeżeli chodzi o zmniejszenie jego temp (nie wydając zbyt wiele) to polecam przeczyścić wiatrak i kaloryfer :slight_smile:

Oczywiście radiator wyczyść z kurzu i dokładnie umyj, a wiatrak zwyczajnie odkurz i przetrzyj jakimś pędzelkiem/wacikiem (możesz też użyć sprężonego powietrza do czyszczenia komputerów oraz WD40, CX80 etc). Procesor też wypadałoby wytrzeć ale oczywiście suchą szmatka i bardzo delikatnie (jeżeli masz na nim resztki pasty termo-przewodzącej to uważaj żeby nie weszła Ci w otwór obudowy procka w jednym z rogów). Tak wyczyszczony zestaw złóż i zamocuj na płycie. W zasadzie jedyny koszt jaki wypadałoby ponieść to porządna pasta termo-przewodząca (cena ok 15-50zł).

Nie spodziewaj się jednak cudów… jedyne co ty zdziałasz to obniżenie temp o ok 5-20 deg (w zależności jaki masz zestaw chłodzący do procka).

Ja mam 56 na jedym rdzeniu a na drugim 59 i to jest norma…

Pozdro :smiley: :smiley: