Za wysoka temp procesora

(Mengrzes) #1

Moj procek (P4 2800 Mhz) strasznie sie nagrzewa. Dochodzi do 66* C i wylaczam komputer poniewaz boje się ze cos sie spali.

Czy to jest normalne, prosze o rady. :roll:

(Goodprogram) #2

Dla p4 to nie jest dużo.

Jak dojdzie do 80-85 to wtedy sie martw.

(Mengrzes) #3

Czyli nie powinien sie obawiac, a moglbys mi podac twoja temp procka tak zeby porownac

(iwa nike) #4

dokładnie

jeśli chcesz trochę zmiejszyć temp. to kup lepsze chłodzenie

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 13:53 został dopisany post przez iwa nike

jeśłi chodzi o mnie to mam ok 35 stopni , ale ja mam athlona x2 a ty p4 które się strasznie lubią nagrzewać

możesz jedynie porównać temp. z innymi użytkownikami P4

(Goodprogram) #5

ja mam dc, mniej sie grzeje, inny proces technologiczny i inne max temp.

(Dawiddek55) #6

sporo... przy 70 się juz resetuje. jak ja miałem P4 to miałem tak max do 50 stopni.

(Mengrzes) #7

To juz nie rozumiem :frowning: Dawid12345 pisze ze duzo inni ze mam byc spokojny.

Jezeli ktos ma p4 niech napisze jaka ma temp w tedy moze bedzie latwiej.

A tak wogule jak procek sie przegrzeje to sie zjara czy komp sie resetuje ?

(Utrivv) #8

Dodam że widziałem film na youtube co się dzieje z procesorem który za bardzo się nagrzewa (w teście ludzie po prostu zdejmowali chłodzenie sic!)

Na pokazanym filmie p4 po prostu się ... wyłączył.

Gorzej było z atholonami - stopiły się osiagając 380 stopni.....

(Feelek3) #9

No, a ja w domu chłodzę procesor ciekłym azotem wiesz?

(Mengrzes) #10

To co temp. 66 * C jest wysoka czy nie ja sie boje poprostu ze sie spali.

Jest taka mozliwość ?

(Goodprogram) #11

Nic sie nie stanie.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=tem ... Google&lr=

(Lgoczol) #12

Przy Pentium IV 3 GHz miałem:

w spoczynku: 58-60 stopni

w stresie: 64-69 stopni

Sprawdź sobie w BIOS'e, czy masz włączone zabezpieczenie przed przegrzaniem (Thermal coś tam control). Wówczas przy 75 stopniach komputer Ci się sam wyłączy.

(Andhur Regvos) #13

Jak miałem jeszcze P4 to generalnie zacząłem działać dopiero jak procek przy intensywnej pracy dochodził do 75-80 deg. Standardowo miałem w granicach 60-65 deg.

Jeżeli chodzi o zmniejszenie jego temp (nie wydając zbyt wiele) to polecam przeczyścić wiatrak i kaloryfer :slight_smile:

Oczywiście radiator wyczyść z kurzu i dokładnie umyj, a wiatrak zwyczajnie odkurz i przetrzyj jakimś pędzelkiem/wacikiem (możesz też użyć sprężonego powietrza do czyszczenia komputerów oraz WD40, CX80 etc). Procesor też wypadałoby wytrzeć ale oczywiście suchą szmatka i bardzo delikatnie (jeżeli masz na nim resztki pasty termo-przewodzącej to uważaj żeby nie weszła Ci w otwór obudowy procka w jednym z rogów). Tak wyczyszczony zestaw złóż i zamocuj na płycie. W zasadzie jedyny koszt jaki wypadałoby ponieść to porządna pasta termo-przewodząca (cena ok 15-50zł).

Nie spodziewaj się jednak cudów... jedyne co ty zdziałasz to obniżenie temp o ok 5-20 deg (w zależności jaki masz zestaw chłodzący do procka).

(Opapopa) #14

Ja mam 56 na jedym rdzeniu a na drugim 59 i to jest norma...

Pozdro :smiley: :smiley: