Za wysoka temperatura BARTON

Witam

Mam problem z temperaturą.

Miałem Bartona 2500+ i wentylator zwykły (tani). Płyta Epox RDA+ . Temperatura była koło 70stopni. Potem zmieniłem na Bartona 2800+ i zwykły wentylator i temperatura też sięgała coś koło tego. Zakupiłem porządny wentylator Titan i nadal temperatura jest 63 stopnie po kilku godzinach pracy komputera. Na poczatku jest temperatura koło 44 stopni podczas startu kompa. W obudowie mam dodatkowo zamontowany w srodku wentylator (prawidłowo założony jeśli chodzi o chłodzenie wnętrza obudowy). Jaka może być przyczyna tak wysokiej temperatury. Nawet nie myślę o podkręcaniu. Bo mi się wydaje że normalna temperatura to wacha się w granicach 35-45stopni bez podkręcania. Co radzicie? Może zasilacz? Moze inną obudowę? Może płyta wadliwa? Bo napewno nie wina procka ani wentylatora. Jesli chodzi o pastę na procku jest srebna. Nie kładłem jej dużo jak inni to przesadzają.

Czekam na wasze propozycje.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

jak może temperatura wynosić 35-45 stopni jak sam piszesz że na starcie masz 44 stopnie ?

Witaj.

Ja polecam Ci znaną i lubianą metoę “badania palcem”.

Sprawdź na radiatorze czy temperatura jest żeczywiście taka wysoka, bo mógł ci się sypnąć układ odpowiedzialny za pomiar temperatury.

Jeżeli jest wysoka to proponował bym Ci chłodzenie wodne, bo procesory tego typu mają tendencje do grzania się do wysokiej temperetury.

Uważaj bo temperatura w granicach 70-80*C może uszkodzić twój procesor.

Czym mierzysz tą temperature.

Zobacz w Evereście lub biosie lub firmowe narzędzie do płyty główne jak masz i porównaj temperatury.

Najlepiej miernik cyfrowy temperatury,przykładasz czujnik termometru na cooler i wszystko wiesz.

http://download.chip.pl/printversion/pr … 16385.html

Temeperaturę sprawdzam w biosie. Jaka jest normalna temperatura Bartona?

Dobrze by było utrzymać max 50 stopni, choć w stresie chodzą spokojnie do 60 stopni.

Pamiętaj czym mniej to lepiej.

Coś mi tu nie gra.

Lub możliwe że czujnik padł,trzeba zmierzyć temperature ręcznie .

Przy starcie 44 stopnie coś nie tak.

ja mam ten sam problem mam bartona 2500 itaż temp ma około 57-70 stopni celcjusza już nawet zamontowałem dodatkowy wentylator w obudowie i zyskałem 3stopnie

No więc co radzicie? Temeperatura jest wysoka procki były zmieniane, wentylatory też. I nadal jest tak samo.

A co myślicie o wymianie zasilacza lub obudowy? Moze to coś pomoże?

Czekam na opinie.

w biosie zawsze (no prawie :smiley: )temperatura jest wyzsza,sprawdz jakims innym programem np.speedfan

czy zasilacz nie zaslania Ci czasem wentyla?

Zainstaluj dodatkowy wiatrak z aby wdmuchiwał powietrze do budy. Dobrze byłoby sprawdzić pastę. Swoją drogą bartony pracują w większych temperaturach ale w twoim przypadku to trochę za dużo.

Dokładnie odwrotnie. Temperatura mierzona w Biosie jest bardziej wiarygodna. :smiley:

To wytlumacz dlaczego pozostale programy jak Aida,speedfan,sandra,pokazują taką samą temperature a w biosie jest zawsze inna?? :smiley:

taka sytuacja jest u mnie :frowning:

Bo masz przekłamanie. Jezeli mam taką sytuacje to zawsze biore pod uwagę temperaturę pokazywaną przez Bios. :smiley:

Lazikar ma rację w biosie jest najbardziej wiarygodne wskazanie. Ja w tech chwili na swoim Bartonie 2500 mam 48*C w stresie mam do 54*C. W biosie mam ustawione automatyczne wyłączenie kompa przy 65*C i jak narazie się nie wyłączył.

skoro masz ustawione automatyczne wylaczenie w stosunku do biosu no to normalne ze sie nie wylączy.

" mowa jest tu o temperaturze mierzonej na zewnątrz procesora (XP mają wbud. specjalną diodę do pomiaru temp jąda, i jest ona z regóły o 10 st. wyższa od zew.). Również z porównywania temp. wew. i zew. procesora można wyciągać bardzo trafne wnioski… Ale przede wszystkim to wew. temp. jest najważniejsza przy zabezpieczaniu procesora przed spaleniem i to ona nie powinna przekraczać - w zależności od klasy procesora - 80-100 st. C przy pełnym obciążeniu (60 przy normalnym)."

cyt. z pewnego forum

A mój barton dochodził do 80 st.C i nawet bez opcji w biosie sam sie wyłączał

Gdy przeczyściłem radiator temp. spadła do ok 57-59 i jest ok.

Myslę,że twoja temp. wcale nie jest jeszcze taka najgorsza :slight_smile: