Za wysokie temperatury procka przy minimalnej pracy kompute


(Viper86) #1

Witam mam mały problem moj komputer wykazuje zdolnosc przegrzewania sie od pewnego czasu.Temperatury siegaj nawet 50 :o stopni,a normalne zuzycie procka to okolo 30% :o nawet jak nic nie robie.Juz nie wspominam o graniu bo konczy sie to resetem kompa po paru minutach gry w counter strike 1.6

procek jest skromny Duronek 800 i 256 ramu sprawdzałem chlodzenie i wszystko działa jak w najlepszym porzadku.Cos musi w systemie zajeżdzac procka mozna to jakos sprawdzic i napraiwc ??


(Mateusz355) #2

Może jakiś robal, trojan lub wirus się wkradł?


(Viper86) #3

no niby jak skanuje avastem nic nie wyskuje zeby znalazło


(system) #4

Alt + Ctrl + Del i sprawdz co najwięcej "zżera" procka


(Viper86) #5

explorer.exe najwiecej pozera i gg

http://img93.imageshack.us/img93/3726/menedzerreh0.gif tak to mniej wiecej wyglada


(system) #6

z procesami wszystko jest w normie. Zrób tak:

sprawdz temp w biosie. Jesli nadal bedzie ok 50*C, wyczysc wentyla na procku, zmien paste termoprzewodząco.Powinno pomóc :slight_smile:


(x-awier) #7

Jest lato gorąco w domu jak i na dworze, otwórz obudowę i pracuj z otwartą :).

Chociaż w ciągu lata bo jest strasznie gorąco :wink:


(Viper86) #8

pasta była nie dawno wymieniana jakies 3 miechy temu a tego wentyla to ja zaraz wyczyszcze.X-awier ja juz tak jade od miesiaca na otwartej obudowie


(Kosior6) #9

juho reset w czasie gry raczej powoduje przegrzanie karty graficznej, a nie masz się też specjalnie co do temp procka dziwić, jesli na dowrze, jest 30 stopni to sie nie dziw, że procek na 50 stopniach chodzi :slight_smile:


(wieszak) #10

To jest Duron, a więc nornalna temperatura jego pracy

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenz ... etA-3.html

Do poczytania jak co. Co do restartów do szukałbym gdzie indziej.

np w tym.

Konserwacja kompa i podaj wszystkie temperatury.


(Kosior6) #11

juho ja równierz mam durona i obecnie chodzi na 45 stopniach, ale tylko ze wzgląedu na dobre chłodzenie wiec sie nie przejmuj ;0


(Jabgsm) #12

Oj ja bym jeszcze dyskutował na temat pasty termoprzewodzącej... dla porównania zastosowalem najpier paste sylikonową (biała) temp sie mieściła między 40-42C pożniej zdemomtowałem cooler i dałem paste ze srebrem (srebrna :stuck_out_tongue: ) temp wachała sie między 35-37C... 5C ma tu chyba dosć duże znaczenie... posiadam Athlona XP 2200+.


(Kosior6) #13

Jabol666 , Athlon to co innego niż Duron, mój kolega ma równierz Durona 700MHZ, pasta nie zmieniana od około 5 lat, i procesor chodzi mu na około 37 - 46 stopniach. Kolega ma poprostu dobrego wentyla, fakt że chodzi jak czoł, ale procek jeszcze nigdy mu się nie przegrzał :slight_smile:


(Viper86) #14

kosior6 to co poroponujesz jak wina reseta jest przegrzewajaca sie karta graficzna dodatkowe chłodzenie ????


(Kosior6) #15

juho , dodatkowe chłodzenie, najlepiej było by założyć, moze jakas pasta termoprzewodąca ?


(Viper86) #16

wybadalem teraz ze radiator jest w normalnej temperaturze najbardziej sie grzeje czesc karty kolo kondesatorów to najlepiej tam by był wrzucic dodatkowy wentyl chyba ??