Zaawansowana edycja wideo

(Lukaszchlopek) #1

mam problem, jak mogę wyciąć jedną osobę z tła z kreskówki i wkleić ją do tła z gry, tak żeby łaziła itp. jakich programów powinienem użyć??? chodzi o zrobienie krótkiego 2 min. filmiku jak ziomal z kreskówki łazi w grze (nie chodzi o wsadzenie tego do gry) proszę o pomoc, jakiego programu mogę użyć żeby zkamerować tło w grze nie używając aparatu, ani kamery (ewentualnie moge użyć kamery) :?: :?: o i chciałbym jeszcze podłożyć do tego muzykę xD

(przemekfilu) #2

Nie wiem tego jak wyciąć, chyba ze będziesz bawił się klatka po klatce, ale to zajmie ci wieki...

żeby grę zapisać do filmu to polecam Super Screen Rekorder - płatny...

Jak użyjesz kamery będzie brzydka jakość - tak sadze.

A żeby np muzykę do AVI wstawić to łatwy jest Video Edit Magic, ale oczywiście tez płatny (nie mam 100% pewności ale chyba idzie tez to zrobić w VirtualDub) ...

Podałem przykłady, następne osoby zapewne dadzą Ci jakieś free programy :wink: Pozdrawiam

mp3 do filmu to możesz tym:

Virtual Dub - podobno łatwo

ffmpeg - nie sprawdzałem czy i jak działa

filmik zrobić tym (nie sprawdzane, ale darmowe):

CamStudio

oRipa Screen Recorder 1.2.1

Free Screen Recorder

Bulents Screen Recorder

AutoScreenRecorder Free

(Lukaszchlopek) #3

thx, ale mam pytanie w jakim programie mogę oddzielić to tło choćby klatka po klatce???

(przemekfilu) #4

Heh żeby robić klatka po klatce to musisz filmik wywalić na obrazki i potem każda po kolei edytować... To straszne, wyobraź sobie ze masz około 27 klatek na sekundę to masę do roboty...

Tu masz program free co wywali Ci na klatki film:

http://www.downloadjunction.com/product/store/27708/index.html

(Lukaszchlopek) #5

wiem że to straszne ale mam czas. Musze zrobić fajny filmik i wsadzić go na moją stronę (i kumpla)

(przemekfilu) #6

no to ciachaj go na klatki tym programem wyżej i edytuj jakimś programem np darmowy PhotoFiltre, każda klatkę musisz po kolei robić, wklejanie postaci itd. A na koniec to znowu do AVI(lub innego formatu filmu) dać.

(Lukaszchlopek) #7

thx, ale roboty, P.S.mam przechlapane, ale sam sobie to postanowiłem zrobić

(Lukaszchlopek) #8

mam pytanie odnośnie tego programu do rozwalania na klatki, czy da sie nim potem to zlozyc do kupy?

(przemekfilu) #9

nie wiem... chyba nie zaraz sprawdze

(Lukaszchlopek) #10

też juz sprawdziłem, wie ktoś jakim programem złączyć ok. 2000 obrazków w filmik???

(przemekfilu) #11

Poszukaj w Google "jpgs to avi" lub coś takiego "jpgs to avi full" i wymyślaj coś... ja postaram się znaleźć ale dzisiaj już raczej nie... A tamten prog wyżej to niby full a jednak coś nie działa :expressionless:

(Lukaszchlopek) #12

"filmik zrobić tym (nie sprawdzane, ale darmowe):

CamStudio

oRipa Screen Recorder 1.2.1

Free Screen Recorder

Bulents Screen Recorder

AutoScreenRecorder Free

(Lukaszchlopek) #13

jakiej długości mogą być te filmiki i w jakim sa zapisywane formacie???

(przemekfilu) #14

musiał byś sprawdzić po kolei, bo każdy woli co innego, a co długości to raczej aż się miejsce skończy - chyba