Zaawansowana regulacja głośności w Viście

Mam poważny problem z ustawieniem głośności w systemie Vista, podczas odtwarzania głośno muzyki strasznie łupie, trzeszczy i zniekształca dźwięk. W systemie XP jest ok ponieważ jest tam szereg zaawansowanych ustawień głośności które po odpowiednich ustawieniach nie sprawiają tego problemu. W Viście znalazłem tylko trzy suwaki do regulacji które nic nie dają bo potrzebne mi konkretnie te: Wave, Wejście liniowe, Syntezator SW, Odtwarzacz CD, Mikrofon. Może ktoś wie czy w Viście są gdzieś takie regulatory jak w XP bo ja nie mogę znaleźć. Za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

sebasei

Tez tak miałem. Wina sterowników. ( Nie instaluj tych podpisanych przez MS - Poprostu nie instaluj tych z aktualizacji ) jeśli już to zrobiłeś to usun i wgraj stare lub ( ikona głośnika przy zegarku ) i tam zaniżaj suwaki ( u każdego inne ) i wtedy uzyskasz efekt " nie trzeszczenia…

Apropo jeśli używasz WMP 11 to przerzuć się na Winampa

Dźwiękówka Realtek zintegrowana z płytą Asrock Combo-Z więc stery mam oryginalne z płyty, trochę pokombinowałem i jest nieco lepiej ale jeszcze nie tak jak w XP tam jest więcej możliwości ustawień, najwyżej muzy będę słuchał na XP (komp dwu systemowy). Szkoda że nie jest tak jak w XP systemik ok ale z tym to chyba jakieś niedociągnięcie albo pójście na łatwiznę. Dzięki za poradę, pozdrawiam.

To ściągnij najnowsze stery realteka 6231 :slight_smile: Dostępne na stronie producenta karty. I daj znać wtedy jak się ma dźwięk.

ftp://202.65.194.211/pc/audio/6231_Vista_APO.zip

lub

ftp://152.104.238.19/pc/audio/6231_Vista_APO.zip

lub

ftp://209.216.61.149/pc/audio/6231_Vista_APO.zip

Jednak… taka jest prawda że chociażby z głupim dźwiękiem to do XP Viscie jeszcze daleko…

Słuchajcie mam ten sam probllem> identyczny. WSZtm pomóż mi . nie wiem jak sie nazywa karta dźwiękowa(zintegrowana) na mojej płycie, ale wiem jak sie nazywa płyta : masz nazwe na dole pod postem

djrupin

Najlepiej usuń wszystkie sterowniki. Jeśli Ci to się nie uda zainstaluj odrazu te

ftp://61.56.86.122/pc/audio/Vista_R163.exe

Bez usuwania starych.

dzeiki wielkie , mam nadzieje ze bedzie zaawansowana głośność :wink: pozdro jak coś to napisze ze nie teges

PS : NO JEST LEPIEJ , Ale NIe ma Jednej Najważniejszej żeczy , otóż STEREO MIX !!

U mnie też nie ma, mało tego moja dźwiękówka jest 7.1 a nie ma możliwości ustawień poszczególnych wyjść tak jak w XP. Na razie z muzą pozostanę przy XP może z czasem coś z tym mankamentem zrobią. Pozdrawiam.

To jest katastrofa !!