Zaawansowany czyściciel rejestru


(Soulcatcher) #1

Jaki program usunie wpisy z rejestru gdy usuniemy jakiś program czy grę. Normalnie po usunięciu czegoś to wszystko tam zostaje, a chciał bym mieć rejestr czysty jak niemal zaraz po wgraniu nowego systemu.

-- Dodane 21.10.2013 (Pn) 11:26 --

Ogólnie to chce tak wyczyścić ładnie komputer jak zaraz po formacie, lecz formata nie będe robił a chce by mi znikły też jakieś stare pliki foldery co sie już tego nie używa.


(Bogdan_G) #2

Wpisy w rejestrze dobrze wyszukuje regseeker portable. Można też wyszukiwać na nim pliki po odinstalowanych programach, http://portable.info.pl/regseeker-portable/ Poza tym JetClean dobrze czyści pozostałości i zbędne ścieżki po odinstalowanych programach. Pobierz ten program ze strony producenta, a przy instalowaniu kliknij, jak na obrazku http://prntscr.com/1yqfwo


(Soulcatcher) #3

Jednak nie sprawuje się tak rewelacyjnie. Stare odinstalowane programy zostały w rejestrze.


(Bogdan_G) #4

Nie ma programu, który to zrobi, żeby wysprzątał wszystkie pozostałości w rejestrze po odinstalowanych programach. Przyczyna jest taka, że niedokładne odinstalowanie, pozostawia pliki konfiguracyjne w windows. Więc trzeba naprawdę cierpliwości, żeby wydłubać te pliki, czyli pozostałości, czy ustawień, dopiero wtedy sprzątać w rejestrze, ale to nie jest takie proste. Revo Uninstaller odinstalowuje i czyści pozostałe foldery i wpisy w reg. Widać, że zawsze coś tam zostawi, ale nie można myśleć, że wie się lepiej, który wpis nie uszkodzi ważnego pliku dla systemu. Programy często korzystają ze wspólnych bibliotek, czyli plików współdzielonych. Revo co może, to wysprząta. Czego nie może, to on “wie”, że może uszkodzić rejestr i zostawia.

Co Ty znajdziesz i usuniesz, to po jakimś folderze, JetClean posprząta błędne ścieżki po tym folderze.

Są dedykowane odinstalatory innych firm, np od Adobe, które dokładnie odinstalowują ich produkty tak, żeby w przypadku instalacji nowego flash playera, nie wystąpił błąd. A co po sobie pozostawią?

Gdy pozostają stare sterowniki po starych programach, gdy pozostają po nich biblioteki dll, to błędem jest zaczynać kasować wpisy w rejestrze i dziwić się, że programy do czyszczenia tego nie robią, bo dla nich, to nie są puste wpisy.