Zabezpieczanie/Blokada plików

Witam. Wiem, że proszę o dużo, ale jest mi to potrzebne i byłbym wdzięczny.

Potrzebuję programu (może być kilka programów) dającego możliwość:

a) wprowadzenia w pliku atrybutu “tylko do odczytu” tak, by wyłączenie tego wymagało wpisanie hasła (bezpośrednio po kliknięciu na atrybut, bądź w tym programie)

b) zablokowania zmiany nazwy pliku w ten sam/podobny sposób

c) zablokowania opcji skasowania pliku w ten sam/podobny sposób

d) zablokowania przeniesienia pliku z miejsca w ten sam/podobny sposób

Ponadto, TYLKO** , jeżeli byłaby taka opcja** (w żadnym razie to nie jest dla mnie konieczne, ale mile widziane, bo i tak proszę o dużo):

e) czasowego zabezpieczenia - powiedzmy, że po 2 tygodniach należy od nowa wprowadzić zabezpieczenie

f) punktów od a do d, ale dotyczących folderów

g) punktów od a do d dających efekt nawet po skasowaniu danego programu

Zaznaczam, że chodzi mi o zostawienie pliku w spokoju, by wyglądał normalnie i poprawnie działał, ale żeby zarazem nic oprócz bomby atomowej/formatu go nie ruszyło bez hasła bądź upłynięciu określonego czasu (ostatecznie może zadziałać “Usuwanie Zablokowanych Plików” dostępne w niektórych programach), także spakowanie WinRarem odpada.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

nie widzę opcji “śledź temat” a interesujący, więc się wpiszę, żeby go mieć w “moich topikach”

żeby nie pozostać bez konstruktywnej odpowiedzi:

przypuszczam, że masz WinXP // Viste, wiec na wiekszosc rzeczy wystarczy ustawienie uprawnien, iz sa to pliki prywatne Twoje, czyli tylko wlasciciel ma do nich dostep, ponadto TrueCrypt i PGP Personal polecam jako uzupełnienie.

Mam Windows Vista, z tym że chodzi o komputer z którego korzysta kilka osób, ale z jednego konta użytkownika - administratorskiego oczywiście. Jest to jakaś alternatywa, by stworzyć kolejne konta i kombinować, ale mi bardziej zależy na tym, żeby właśnie móc wprowadzić takie zabezpieczenie nawet przy korzystaniu z administratora przez inną osobę.

Truecrypt i PGP to dobry wybór, kłopot jest tylko jeden - dotyczy całych dysków, nie konkretnych plików. A jak już wspomniałem, plik nie może znacząco się ruszyć - powinien wyglądać zupełnie normalnie, więc stworzenie wirtualnego woluminu odpada (chyba, że ja dokładnie nie wiem jak się posługiwać tym programem i jest taka opcja, w takim razie przepraszam).

Mimo wszystko jest to przydatna rada i może mi się przydać - serdecznie dziękuje za odpowiedź.

Jeżeli ktoś jeszcze zna ciekawe rozwiązanie, byłbym bardzo wdzięczny, gdyby się nim podzielił w tym temacie.