Zabezpieczenie danych

Witam. Nie owijając w bawełnę wdałem się w niezbyt dobre towarzystwo i szukam programów zabezpieczających kradzieży danych z dysku itp. Wiem, że nie da się zabezpieczyć w 100% danych (tzn tak mi się wydaje) ale mam nadzieje, że podacie mi jakieś dobre programy do np: szyfrowania danych na dysku, zabezpieczenie IP itp.

Proszę o pomoc bardzo mi na tym zależy.

Polecam program TrueCrypt. Można nim kodować nawet całe partycje lub tworzyć wirtualne partycje. Jest szybki prosty oraz bezpieczny :slight_smile: .

Ja co to wynajmij skrytkę bankową :stuck_out_tongue:

Cześć

Jeżeli szukasz programu do szyfrowania danych to sprawdź TrueCrypt.

Poniżej link do przykładowego poradnika dot. obsługi tego programu:

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/index.php

Dać się da, tylko musisz pamiętać, aby odmontować partycję i wyłączyć przykładowego TrueCrypt, jeśli nie używasz w danym momencie, gdyż istnieją programy, które potrafią wyciągnąć klucz szyfrujący z pamięci RAM.

Co do szyfrowania ruchu sieciowego, to masz IPSec (VPN), tunelowanie SSH, ewentualnie korzystanie z innego protokołu warstwy 3 modelu odniesienia ISO/OSI, np. IPX.

Wielkie dzięki.

To teraz powiedźcie mi co można jeszcze zabezpieczyć i jakie programy do tego. Chyba, że już wyżej podane programy pomogą mi w większym stopniu dbać o zachowanie prywatnych danych.