Zabezpieczenie komputera

Witam. Mam nie lada problem: brat mojej dziewczyny - “haker” z zamiłowania - co i rusz czyta jej archiwum gg. Jest to dosyć uciążliwe. ona sama nie wie co robić, no a ja dostępu do jej kompa nie mam. Dokładnie, jakimi on dysponuje programami też nie wiem, czy to jest jakiś keylogger czy program do czytania archiwów. Nie mają na swoim komputerze żadnego antywirusa. Sądzę, że próba zainstalowania takowego programu skończyłaby się jego usunięciem. Co byście poradzili w takiej sytuacji, aby dziewczyna miała trochę prywatności na komputerze? Byłbym wam bardzo wdzięczny. Znacie może jakiś dyskretny antykeylogger, który by włączała i wyłączała w momencie, kiedy zasiadałaby do komputera? Albo wiecie jak zabezpieczyć archiwum gg? Pomóżcie, proszę.

Aha, haker co odinstalowywuje antywirusy na swoim komputerze…

może głupie pytanie, ale czy najprostszym rozwiązaniem nie byłoby założenie dla każdego oddzielnego konta w systemie? wtedy tylko ona znając swoje hasło miałaby do niego dostęp…

a po za tym czy dziewczyna ma ustawione hasło do swojego konta w programie? i z jakiego klienta gg korzysta (i jaka wersja)?

sul3k ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ma GG 8, oczywiście, ma konto w systemie, ale ten “haker” raczej potrafi wejść w Uruchom/cmd/net user.

a nie łatwiej odinstalować GG i logować sie online? w przeglądarce? Wcześniej oczywiście zmieniając hasło.

Może jakimś rozwiązaniem byłoby korzystanie z komunikatora GG bezpośrednio na stronie internetowej. Wydaje mi się że wtedy nie przejrzy historii rozmów (oczywiście jak nie będzie znał hasła do numeru GG z którego korzysta twoja dziewczyna, a jak zna to założyć nowy numer i nowe hasło) :slight_smile: Tu masz linka do GG w formie webowej:

Gadu-Gadu Web

heh. no ale to w przenośni - a taki z niego haker jak ze mnie Doda, co najwyżej potrafi włączyć jakiś program, nic więcej.

No można logować się w przeglądarce, ale jeśli to jest keylogger ?;> co wówczas robić?

A może nie keylogger tylko po prostu zainstalował GG Tools?

XXXX was !


Przeholowałeś

Asterisk

Ooo, ładnie kolega dziękuje za wskazówki. Miło wiedzieć, że są jeszcze ludzie którzy wiedzą co to wdzięczność.

Ja bym proponował zrobić to mniej więcej w taki sposób, że na twoim miejscu stworzyłbym “ukryte” konto dla twojej dziewczyny albo przynajmniej ją poinstruował jak zrobić albo skierował do tego wątku, czyli po kolei: