Zabezpieczenie serwera SBS 2003

(Leo555) #1

Witam, Poruszałem już temat zabezpieczenia serwera i w myśl tego co Pisaliście zrobiłem odpowiednie konta, nadałem im prawa i wszytko chodzi fajnie, na hasło każdy ma udostępniony folder w którym robi sobie backupa. Zrobiłem bat w którym za pomocą Xcopy kopiuje sobie poprzez się dane. Pytanie teraz mam takie, jak zabezpieczyć dalej serwer? Myślę tutaj o antywirusie 9to chyba norma) ale potrzebuję jakiegoś fajnego firewalla najlepiej darmowego bo to w firmie stoi ten serwer. Ja na komputerach firmowych mam zainstalowanego segate personal firewall i sprawdza się świetnie, jednak jak go zainstalowałem na sbs to wywaliło mi system, jak później doczytałem nie obsługuje on sbs. Więc co w zamian ? Chodzi mi o przepuszczanie tylko konkretnych MAC do serwera, blokowanie portów i ewentualnie ruchu internetowego z wyjątkiem kilku stron. Tak na marginesie blokowania i bezpieczeństwa, czy uważacie że używanie VPN tylu Hamachi jest dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem ???

(Dimatheus) #2

Hej,

Wydaje mi się, że Comodo Internet Security 3.13.121240.574 powinno działać poprawnie. Oczywiście możliwe jest zainstalowanie samego firewall'a zamiast całego pakietu Internet Security. Ten firewall jest łatwo konfigurowalny, świetnie i stabilnie działa i do tego jest bezpłatny. :slight_smile:

Jeśli w ogóle istnieją bezpieczne rozwiązania umożliwiające podłączenie się zdalne, to jednym z lepszych metod będzie właśnie tunel VPN - może to być Hamachi albo TeamViewer. Programy tego typu mają jeden plus - przy zakłóceniach bądź nawet chwilowej przerwie w transferze danych tunel jest zamykany, więc bezpieczeństwo również jest zwiększone. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(bachus) #3

Spro znajdziejsz w archiwum http://wss.pl/frmGroups.aspx