Zabezpieczenie sieci domowej jak?

(M@ikel) #1

Jak zabezpieczyć sieć lokalną na routerze Pentagram Cerberus P-6381-2 ?? dołączam screena

PZDR

(Krzkaczor) #2

http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&c ... an&spell=1

(M@ikel) #3

no nie, jest forum sieci komputerowe a koleś odsyła mnie do google ;/ potrafię z tego korzystać ale proszę o pomoc przy tym konkretnym routerze.

(Krzkaczor) #4

Człowieku myśl! Twój router nie jest wyjątkowy tj. możesz zabezpieczyć poprzez WPA ,WEP itp. i możesz zabezpieczyć poprzez podanie MAC adresów kart korzystających z internetu.

(M@ikel) #5

jakbyś pomyślał to byś zauważył że dołączyłem screena na którym widać że że chcę szyfrować przez WPA/WPA2 ale chciałbym się dokładnie dowiedzieć co muszę wpisać w pustych oknach. Jak masz tak odpowiadać to w ogóle się nie udzielaj;/

PZDR

(Krzkaczor) #6

Heh widziałem screena i jakbyś użył słownika to byś nie napisał tego tematu. 0mg

Zazwyczaj tam gdzie pisze password to podajesz hasło...

(Filstep) #7

w oknie Password wpisz hasło jakim chcesz zabezpieczyć.

w połączniu internetowym u siebie na komputerze zostaniesz poproszony o to samo.

(Info) #8

Nie do końca jest tak jak piszcie. Kolega wybrał opcję zabezpieczenia sieci za pomocą serwera Radius, podejrzewam , że przez pomyłkę :slight_smile:

Nie pamiętam dokładnie menu tego routera ale : w okienku gdzie masz Security Type sprawdź czy nie opcji WPA/WPA2 - personal , jeśłi nie to w Security Type musi być taka opcja, następnie w Encryption wybierz TKIP powinno wyłączyć wszystkie opcje dotyczące serwera Radius i pozostać tylko okno w stylu "WPA Pre-Shared Key" tam wpisujesz hasło którym będziesz zabezpieczał sieć , minimum 8 znaków najlepiej kombinację alfanumeryczną - litery i cyfry.