Zabezpieczenie sieci wi-fi w d-link dl-524

Witam

Mam router d-link dl-524, wifi smiga jak przeciag. Problem jest taki, ze np w niektorych miejscach publicznych jak sie chce do kogos podlaczyc prosi mnie o klucz. Jak , jak moge zalozyc taki klucz, powiedzmy 6 literowy na tym d-linku. Mieszkam w bloku i w sumie kazdy moze smigac na necie przez wifi, bo mam siec zabezpieczona, a w panelu sterowania, jest kilka wersji zabezpieczen, ale nie wiem jak to ugryzc. Help.

Pozdrawiam

Scaryguy

Home/Wireless/

Preshare Key i tutaj wpisujesz hasło jakie chcesz. Zabezpieczenie ustaw na WPA-PSK/WPA2-PSK

W takim przypadku by zalogować się do Twojej sieci bezprzewodowej wystarczy znać hasło

No niestety ni Chu-Chu. Zrobilem tak jak pisales, ale niestety na lapku “system windows nie moze polaczyc sie z ta siecia”. Dodam, ze restartowalem modem, kompa itp. Nie mam pojecia o co kaman.

Pozdro 6 milionow

Scaryguy

Mam ten sam router i zero problemów. Spróbuj wgrać nowszy firmware. Jak chcesz to mogę Ci podesłać z marca tego roku, który dostałem od Inżyniera D-Linka swego czasu

A. Jeszcze jedno. Nie zmieniałeś przypadkiem domyślnego kanału dla Wifi?

hmn… zmiana kanalu, nie wiem o co kaman. Wiem, ze jak ktokolowiek przychodzi do mnie z innym lapkiem to sie laczy bez problemow. Chce tylko zalozyc haslo, zeby nikt niepowolany nic nie wykombinowal. Acha, dodam, ze to drugi router, bo pierwszy spalila burza :))

Pozdroo 600

Scaryguy

Ustawienia Wifi/kanał dostępowy. Domyślnie jest 6

Jeżeli inny użytkownik łączy się bez problemu to znaczy, że winne są ustawienia systemu operacyjnego. Usuń nazwę sieci z listy i wyszukaj ją ponownie (wcześniej oczywiście ustaw to hasło dostępowe w routerze zgodnie ze moimi wcześniejszymi wskazówkami)

Windows zapisuje domyślnie ustawienia sieci i jeżeli nastąpiły jakieś zmiany w jej konfiguracji to nie potrafi się podłączyć

No jakos dziala, teraz sprobuje u zony zrobic. Generalnie problem jest taki: informuje mnie o dostepie do nowej sieci, jak klikam na nia, to prosi o podanie nazwy sieci. Podaje nazwe i wtedy mi wyswietla, ze nie moze sie polaczyc. Wylaczalem i wlaczalem w lapku wifi i raz widzial od razu nazwe, ale mimo to kazal ja wpisac i robilo sie to samo, a za ktoryms razem mial juz nazwe i tylko poprosil o haslo i dziala.

Dzieki

Scaryguy

Aaaa…już wiem. Masz prawdopodobnie wyłączone rozgłaszanie nazwy sieci. Włącz tę opcję. Skoro masz sieć zabezpieczoną to nie ma sensu ukrywać jej nazwy. Wprowadza to tylko zamieszanie

Advanced/performance i SSID broadcast na “enable”

Bylo tak zaznaczone. Znowu z zony lapkiem byl problem , ale znowu po kilku wylaczeniach i wlaczeniach wifi w lapku, w koncu pojawila sie siec z odpowiednia nazwa i wtedy normalnie podaje klucz i jest git. Moze faktycznie windows gdzies sobie zapisuje ustawienia i jak sie je zmieni w routerze to jest problem. Zobaczymy, jak ktos do mnie z lapkiem podejdzie i jakby ustalimy nowe polaczenie. Powinno teoretycznie bez problemow sie uruchomic.

Dzieki wielkie za pomoc i pozdrawiam

Scaryguy

No niestety, mimo iz zapisalem ustawienia sieci z nowo wybranym zabezpieczeniem , za kazdym razem kiedy uruchamiam lapka nie widzi sieci i przy logowaniu pojawia sie to samo co opisywalem wczesniej. Albo ja jestem ■■■■ ( a nie przecze, ze jestem) albo juz nie wiem.

Pozdro 6 tys

Scaryguy

…albo laptop jest uszkodzony a dokładnie jego karta sieciowa. Nie masz pod ręką jakiejś sieciówki na USB?