Zabezpieczenie

(Karolcia126k) #1

Witam:) Chciałabym przeczytać wasze opinie co do mojego zabezpieczenia!! jak dlamnie zabezieczenie to jest dobre-ale mam dylemat czy cos nie pozmieniac!! Co sądzicie o tych zabezpieczeniach??>posiadam

-Ad Aware Se personal :slight_smile:

-ArcaVir 2005 :slight_smile:

-Avast 4.6 :slight_smile:

-Microsoft AntiSpyware :slight_smile:

Co mówicie na to??

pozdrawiam Karolina:D

(Bbieniol) #2

Masz 2 antyviry --> odinstaluj jeden bo się będą gryzły :slight_smile:

(Kuz5) #3

Zabezpieczenie masz ok

Oczywiście, dwa AV nie sa mile widziane, jak masz ArcaVir 2005 to wywal avasta :wink:

Zainteresuj sie narzędziem Ewido naprawde warto

No i nie wiem jak tam u ciebie z poprawkami (sp), jak nie posiadasz to warto sie w nie zaopatrzyć

Doatkowo:

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw)

(Karolcia126k) #4

Mam dwa antyvirusy ale one w żadnym wypadku sie nie gryzą !!

(Bbieniol) #5

Ja powiem na to, że i tak jeden radzę odinstalować :slight_smile:

Nie ma potrzeby mania dwóch AV :slight_smile:

(Gblade) #6

W takim razie wywal ArvaVir i w jego miejsce wstaw jakiegoś firewalla np. Kerio :wink:

EDIT : ja mam avasta i czymam jego strone 8)

(Bbieniol) #7

Ja w takiej sytuacji zostawiłbym ArcaVira, a wywalił Avasta :slight_smile:

(Kuz5) #8

Jeżeli nie chodza oba na raz to nie beda sie gryzły, chodż nie można tego do końca całkowicie wykluczyć :wink:

Tak czy siak proponuje sie jednego pozbyć, od dodatkowego skanu masz np. skanery online

(Karolcia126k) #9

ehh sama nie wiem-tylko powiem wam ze w zadnym wpadku te antyviry sie nie gryzą i nie wiem dlaczego doradzacie mi zebym odinstalowała jednego( kompa tez mi nie zamulają) a co do kerio(firewall) to cały czas sie wacham jakąś zapore zainstalwać bo duzo czytałam na forum i -z początku jak zainstaluje sie zapore to są problemy z połączeniem do netu:/ no własnie-i co ja potem zrobie ?

(Wojtas_16) #10

Czemu używasz starej wersji ArcaVira? Przeciesz jest już dawno dostępna wersja 2006.

Jakie kolwiek oprogramowanie zabezpieczające zapewnia skuteczniejszą ochronę gdy używa się jego najnowszą wersję.

Polecam zainstalować ArcaVira 2006 chociasz wersja 2005 jest także skuteczna.

P.S Nie polecał bym ci Avasta bo jest dosyć słabym antywirusem.

Poza tym 2 antywirusy będą się gryzły ArcaVir w zupełności wystarcza.

Jeśli chciała byś mieć mniej obciążonego kompa i również bardzo skuteczną ochronę polecam Kaspersky Anti-Virus.

Podaje ci jego stronę http://www.kaspersky.pl ściągnij wersję 30 dniową jeśli chcesz i sprać gp.

Pozdro

(Bbieniol) #11

Przecież koleżanka napisała że nie obciąza systemu :slight_smile:

Nie ma potrzeby ściągać triala, skoro jest pełna wersja (chyba) ArcaVira :slight_smile:

Im nowsze tym lepsze :slight_smile:

(Karolcia126k) #12

>Ehh zabardzo nie wiem o co chodzi z tymi poprawkami(sp) dałoby rade tak po (mojemu heh) troszke jasniej.

-a zkąd moge pobrać ArcaVir 2006? ehh a tak wogole to wie moze ktos czym rózni sie wersja 2005 vs 2006

(Drahalt) #13

Witam,

Na komputerze możesz mieć zainstalowane 2 antywirusy ale ważne jest, aby tylko jeden działał (drugi musi być wyłączony). Radze Ci tak zrobić bo za dużo się w życiu naoglądałęm co mogą spowodować 2 wlączone antywiry :lol: . Odnośnie firewalla to bardzo polecam kerio i szczerze to pierwsz słysze o jakiś problemach z połączeniem :wink:

Tutaj akurat każdy poleca to co ma :wink: dla mnie avast bardzo dobrze się spełnia :stuck_out_tongue:

Odnośnie zabezpieczeń to proponuje alternatywną przeglądarke dla IE - Firefox - szybsza, bezpieczniejsza i... ładniejsza :slight_smile:

Warto również poblokować porty programem Worms Doors Cleaner 1.4.1 o ile masz XP

Reszta myślę, że good ^^ Pozdrawiam.

SP - Service Pack czyli zbiór poprawek systemowych od Microsoftu wydawane co jakiś czas w celu załatania dziur w systemie :stuck_out_tongue:

(Kuz5) #14

A co ja napisałem

Aktualizacja widowsa coś ci mówi, sp- czyli service pack jest to paczka łat zabezpieczajacych system i nie tylko

To juz jej napisałem :wink:

(Karolcia126k) #15

>moze głupie pytanie-to jak mam wyłączyc ArcaVir2005? odinstalowac czy co?

>posiadam IE i Opere(korzystam z opery):smiley:

>dziekuje za wytłumaczenie:)buzka

>Uwaga bedzie kolejne smieszne pytanie:/-jak sprawdzic czy jest to wersja pełna? bo instalwał mi to wujek-łoo juz daaawno!! i wiecie jakto jest,nie interesowałam sie wtedy czy to pełna wersja czy nie:(

i czy wie ktos moze jakie śa róznice w WrcaVir pomiedzy 2005r a 2006r.Skąd moge pobrać 2006?

Jestescie kochani-dziekuje ze mi pomagacie:*

(Sam Fisher) #16

na pewno lepsza technologia w ochronie przed wirusami , nowe moduły ochrony ..

arcavir 2006

http://www.arcabit.pl/download_product. ... VirWin2006

(Witam200) #17

ciekawi mnie jedno avast ma automatyczne aktualizacje..

Windows Worms Doors Cleaner 1.4.1

avast kozysta z tego portu :?:

(Wojtas_16) #18

ArcaVira 2006 możesz pobrać ze strony --> http://www.arcabit.pl .

Najnowsza wersja ArcaVira posiada lepsze nowsze i skteczniejsze metody wykrywania i usuwania różnego rodzaju syfu.

ArcaVira dezinstaluje się tak START--> PANEL STEROWANIA--> DODAJ LUB USUń PROGRAMY.

Powiec jak długo używasz ArcaVira? to zobaczymy czy to jest pełna wersja.

(Karolcia126k) #19

z ArcaVir kozystam przeszło rok-ale wujek mi podawał klucze licencyjne-bo miałam baze virów nie aktualną:confused:

wiec jest to pełna czy nie?

(Wojtas_16) #20

Jak używasz działających kluczy i ArcaVir się regularnie aktualizuje to na 99,99% jest to pełna wersja :wink:

Złączono Posta : 12.23.05

Do vistamen Avast posiada Moduł automatycznej aktualizacji a więc ma automatyczne aktualizacje.