Zabezpieczona płyta

Witam

Chcę sobie skopiować orginalną płytę Warcraft III The Frozen Throne. Dowiedziałem się ze strony http://www.makeabackup.com że jest zabezpieczona SecuROM 4.84.76.7966. Mam jednak problem. Którą aplikację użyć? CloneCD (ma tylko profil GeneralProtectCD, więc nie wiem czy skopiuje poprawnie) czy Alcohol 120% (ma gotowe profile). Czy CloneCD potrafi dobrze skopiować płytę tym profilem? Może lepszy jest Alcohol? Proszę o poradę.

Co do clone’a nie mam pewności …ale Alcohol powinien sobie poradzić :wink:

Jest to nielegalne!

Witam,

zrobienie na własny użytek kopii bezpieczeństwa? :wink:

Maniooo, przecież wiem, że jaja sobie robisz! Po co mieszać userom w głowie, wystarczy przeczytać pierwszą lepszą licencje, lub konkretnie tej gry, gdzie na pewno jest napisane na ten temat co można a co nie!

Kolejna dyskusja na ten temat?

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 060#146060

Zdania są podzielone!

Grę kupiłem legalnie, orginalna. Każdy ma prawo zrobić kopię zapasową swoich gier.

Witam,

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=11570

Jeśli producent nie mówi inaczej, to można.

Nie każdy!

Trzeba po prostu przeczytać licencję, ale jak znam życie wątpię, żeby producent dopuszczał taką możliwość!

Ja nie chcę nikomu sprzedawać swojej gry, tylko chcę wykonać kopię zapasową. Czytałem w Komputer Świecie, że jest to legalne. Możecie odpowiedzieć na moje pytanie, które zadałem na początku?

Witam,

Panowie, koniec OT-owania. :wink: masterkomp , adpawl już Ci odpowiedział. :slight_smile:

Chciałem się też zapytać innych użytkowników czy CloneCD też sobie z tym zadaniem poradzi.

Jeżeli jest zabezpieczona, to oczywiste jest ,iż intencją producenta było zabezpieczenie oryginalnej płyty przed kopiowaniem nawet dla celów własnych.

Dajecie Panowie rady jak przeskoczyć zabezpieczenie płyty, a to chyba jest nielegalne!

kerimus. Nielegalnie jest wtedy gdy chcesz skopiować grę, którą chcesz sprzedawać, dlatego producenci utrudniają piratom kopiowanie gier. Natomiast zwykły użytkownik, który chce skopiować orginalną grę do użytku osobistego może ją skopiować!

Wklej licencję, to Ci powiem, czy jest to legalne!

I w ten sposób utniemy dyskusje!

PS:

Jeśli nie chesz zaśmiecać topica to wyślij mi ją na PW!

kerimus nie chcę od ciebie żadnych rad. Wiem jakie są moje prawa. Nie będę się już powtarzać. Jeżeli ktoś mi może doradzić który program potrafi skopiować moją grę i który jest lepszy to bardzo proszę o poradę.

z tego co wiem na kazdej legalnej płycie jest licencja ktora mowi o zabronieniu powielania ,a takie sobie mowienie ze moge sobie zrobic kopie po prostu łamie to licencje i staje sie piratem

Z czego wynika, że coś jest na rzeczy. Dlaczego nie chcesz wkleić licencji, czyżby pisało tam coś niewygodnego?

Nawet nie można skopiować swojej gry. Ciekawe po co ludzie skonstruowali nagrywarki? Nie chcę rozmawiać o grze tylko o programach! !!

O jednym i drugim z naciskiem na legalność!

Jeśli licencja na to nie zezwala, to nawet!