Zabezpieczyć komputer hasłem czy nie?

Witam. Mam pewien problem, otóż; ogólnie pracuje na komputerze który nie jest zabezpieczony hasłem i jest wszystko ok. Problem pojawia się wtedy kiedy chce zabezpieczyć hasłem komputer to wtedy nie chce mi się program antywirusowy uaktualniać. A odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu mogę zapomnieć bo się nie da :frowning: Tylko pomaga przeinstalowanie Windowsa. Powiedźcie mi dlaczego tak się dzieje? Teraz też będą musiał założyć hasło, bo muszę bratu do pracy pożyczyć i chce mieć go zabezpieczony. Proszę o pomoc ![-o<

Jaki Windows i jaki antywirus?

Win Xp Home Edition + SP 2 antywirus: F-Secure AntyVirus 2009

Możesz zawsze użyć komendy syskey wpisując ją w ‘Uruchom’. Nie stworzy to nowego konta ale będziesz musiał wpisać hasło zanim włączy Ci się ekran logowania. Jeśli nie to możesz założyć hasło w BIOS-ie. A jakiego masz antyvirusa?

A łatwiej się jakoś nie da? Antywirusa podałem jeden post wyżej

Dodane 15.02.2009 (N) 21:57

A jakbym utworzył konto “Gościa” to by pomogło? Ja bym nie miał profilu zabezpieczonego hasłem a mój brat by miał profil “Gość” i by miał zabezpieczony.

Zawsze możesz pogrzebać coś w reejstrze, ale wątpie żeby było to łatwiejsze niż te rozwiąznia które podałem. Ewentulanie możesz stworzyć nowe konto i spróbować założyć na nie hasło, a to konto ukryć w panelu logowania za pomocą rejestru.

HKLM>SOFTWARE>Microsoft>WindowsNT>CurrentVersion>Winlogon>SpecialAccounts>UserList

Tworzysz nowy klucz DWORD i nadajesz mu nazwe taką jaką ma użytkownik i zmieniasz watość na 0.

A jak kolega wtedy dostanie się do systemu ? :slight_smile:

Jedyne co przychodzi mi na myśl to zmiana programu antywirusowego. Na czas pożyczenia kompa wyłącz to co masz i zainstaluj Avirę czy Avasta. Potem przywrócisz tak, jak było wcześniej.

no przecież może bratu hasło dać.

a jaki błąd wywala Ci jak chcesz odinstalować antyvirusa?bo mówiłeś że się nie da.

wez usun wszystkie pliki od niego recznie i bedzie spokój:)i zainstalauj sobie NOD-a albo cos innego dobrego:)

To jaki będzie sens w ogóle jego zakładania ? xD