Zabieranie pamięci RAM przez Windows XP Media Center

Kupiłem nie dawno laptopa z systemem Windows Media Centera zamieszczam jego opis: http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … t2300.aspx

a problem mój polega na tym, że z zainstalowanym oprogramowaniem sam system zjada mie duzo pamięci…ma on jakies oprogramowanie acera empowering technology…jak wyłączyłem prawie wszystko co sie da w msconfig to i tak po właczeniu kompa w menarzerze zadan jest napisane,ze zabiera troche ponad 300 MB pamięci…czy to jest normalne zachowanie tego komputera??prosze o pomoc…

może masz jakiegoś wirusa często się to zdaża, moja matka kupiła kompa z tym samym systemem i jużpo tym jak go przywieźli i go podłączyłem to po zainstalowaniu antywira pokazało że są 4 wirusy.

mama tam nortona antywirusa i po przeskanowaniu nic nie pokazuje…:((

zadzwoń do producenta komputera i zapytaj się czy jak sformatujesz dysk to utracisz gwarancje bo kiedyś i takie akcje odstawiali teraz niewiem jak to jest, jak ci powie że nie to format i zainstaluj na nowo system, i zobacz czy się poprawiło, a swoją drogą to niewiem czy ta nakładka co jest w media center to niezajmuje ramu, nigdy też niekupowałem kompów w sklepach.

tylko, że ja mam tam obraz tego windosa na na płytkach, ktroy byl nagrany zaraz po jego instalacji automatycznie…nie wiem czy to cos bo ten obraz systemu pewnie bedzie mial to samo…moze ktos spotkał sie z podobnym przypadkiem…??moze to opragramowanie ktore daje acer tyle zjamuje??

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

a czy w menadzerze urzadzen jako zuzywana pamięć nie pokazuje sie czasem też pamieć zabierana z karty grafiki?w moim przypadku to dwie inne pamięci, ale moze to sie sumuje i dlatego mi tak duzo zabiera…prosze o pomoc:)

To jest dobry laptop (parametry),choć ja preferuje laptopy Della,są bardzo kompfortowe i przyjemne w pracy ( b.ciche , solidne) jeżeli już jestesmy w tym temacie

A wracając to ja również mam na jakims komputerze Win MC i jest on dość ciężki ,dla porównania ma on 10 gb ,a win xp home ma okolo 2 gb a co za tym idzie ma szereg dodtakowych funkcji i rozszerzeń które napewno obciążają ale 300 ram to lekko za dużo ,jeżeli masz taką możliwość i chęć to instaluj inny system lżejszy , albo popróbuj jeszcze podefragmentować go ,poczyścić no i usunąć programy z autostartu które działają w tle ,w każdym razie powodzenia

Złączono Posta : 09.02.2007 (Pią) 21:45

Ps. mam Win Medie na jednym laptopie ,znacznie gorszym niż twój celeron procesor kupowany już dawno temu ,chodzi może troche wolniej ale znośnie także trudno powiedzieć być może to ten norton tak je pamięć słyszałem że jest cięzki dla ramu

Ten Media Center to straszna lipa. Przeżuc się na XP Home… Tam też jest wiele opcji z MC. A swoją drogą spróbuj zrobić formata… i raczej nie stracisz gwarancji bo każdy ma prawo do własnego systemu jaki mu sie podoba i takie jest prawo konsumenta :slight_smile:

Dzięki za rade:) a mam jeszcze takie ptanie czy można jakos od acera uzyskac płytke ze sterownikami??bo w sumie wsztkie sterowniki to mam na obrazie tego systemu…

sterowniki można pobrać za darmo z internetu , u producenta pewnie też można a raczej napewno

Dzieki:)postaram sie zdobyc starowniki i zainsatlowac inny system…:confused: