Zablokowana karta pamięci z systemem plików RAW

Witam,

Używałem mojej 8GB karty pamięci pod Linuksem. Przekopiowałem na nią 4GB danych (praktycznie same zdjęcia i kilka programów). Linux posłusznie to przeniósł. Niestety w momencie, gdy przenoszenie się skończyło okno błysnęło i zrobiło się puste. Wszystkie dane wyciąłem z komputera, więc śladu po nich nie ma… Linux pokazywał stan zajętości sprzed wgrania tych danych na Kartę - czyli coś koło 7,5GB wolnej pamięci.

Za radą z innego forum włączyłem pod ich kontrolą TestDisk - log pokazał, że na penie nie wcięło żadnych danych i że wszystko jest w porządku. Więc pomyślałem, że wsio ok… Bo mam te dane na innym lapku. Więc wziąłem się za instalację Windows’a - Linuksa wywaliłem do końca.

Więc teraz zaczyna się problem… Włożyłem kartę do czytnika i Windows pokazuje w Zarządzaniu komputerem, że ta karta pamięci ma system plików RAW i jej pojemność wynosi 3,25GB, a nie 8GB, jak było na początku.

Mam nadzieję, że pomożecie mi wrócić do poprzedniej pojemności i zmiany systemu plików ?

Pozdrawiam

to znaczy że ta karta nie ma systemu plików

aby to odzyskać zastosuj TestDisk naprawia tablice partycji i odzyskuje usunięte FAT,

odzyskuje boot sektor FAT32/NTFS z jego kopii zapasowej,

odtwarza boot sektor FAT12 / FAT16 / FAT32/NTFS

tu jest wszystko opisane jak to zrobić

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

:slight_smile:

Temat można zamknąć… Udało się sformatować przez aparat :slight_smile: