Zablokowane foldery

(Mjholy) #1

Przed formatowaniem dysku C przeniosłem kilka folderów z danymi z C na innyą partycję lecz przy podpiętym dysku do innego kompa.

Po zainstalowaniu XP ponownie folderów tych nie mogę otworzyć poniewarz jest blokada dostępu!Folder ma zero plików zero , MB a po przeskanowaniu programem antyvirusowym - zero zagrożeń w przeskanowanych kilkuset plikach w tym folderze.

JAK FOLDERY ODBLOKOWAĆ LUB JE USUNĄĆ!

(Cosik Ktosik) #2

Spróbuj przejmowania na własność: http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/308421/pl

(Olixxx94) #3

MJHoly , co to usuwania to poczytaj ten temat. Wiem, że ogólnie dotyczy on używanych plików, ale zablokowane też powinieneś usunąć którymś z podanych programów.

(Mjholy) #4

Mati fajny sposób z trzema królami ale też nie pomogło a Unlokera mam od dawna ale biedak tu się poddał.Nie zabezpieczałem tych folderów hasłem,virusów nie mają ,robiłem już dwa razy formata C a jeczcze coś je trzyma.

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 12:52 został dopisany post przez MJHoly

Wybacz olcia9393 to Tobie dzięki za podpowieź.

(mareksolak) #5

A z pod dosa nie idzie tego wywalić?

• ewentualnie jeszcze tryb awaryjny ale tu pewności nie ma

(Staszek P G) #6

spróbuj jeszcze raz podpiąć ten dysk do innego kompa i wtedy usunąć z tego drugiego kompa lub usunąć w trybie awaryjnym

(Mjholy) #7

Awaryjny nic nie dał z pod dosa sprubuje usunąć bo wątpie żebym uratował jakieś dane z tamtąd

(Olixxx94) #8

MJHoly , ja się nie obraziłam wcale :wink:. Próbowałeś Odkurzaczem??

(Kolmar) #9

MJHoly , ale masz problem uch... bierzesz dowolne distro live linuksa i usuwasz co chcesz, najlepiej spod konsoli.

(Cosik Ktosik) #10

MJHoly , jeśli folder był kopiowany pod innym systemem, to najprawdopodobniej straciłeś uprawnienia do tego folderu. Musisz je Sobie nadać. Czy próbowałeś, więc tego co napisałem w drugim poście?

(Mjholy) #11

Fedora 2008 nie dała rady ,u kumpla na kompie ,na którym było przenoszone nie moge ich otworzyć a na własność próbowałem przejąć na normalnym nic ,na awaryjnym dało rady ale nic nie ruszyło.UNLOKER funkcja przenoszenia pchnęła trzy pliki z tamtąd a reszty nie dało rady a przecież we właściwościach pokazuje zero a tak naprawde jest tam ponad 7GB.

(Kolmar) #12

A konkretniej, dlaczego ?? Błędy, brak widocznej partycji :wink:

(Mjholy) #13

wszystko jest na tej samej partycji "F" z innymi danymi tylko te ,które kopiowałem żeby nie stracić są zablokowane przez coś...mimo formatu C i skanowaniu kacperskim.

(Kolmar) #14

Nie chce mi się wierzyć, że spod konsoli w fedorze nie można tego usunąć (rm -r nazwa_pliku_lub_folderu)

(Mjholy) #15

MAM MAM MAM.Podłączyłem sobie dodatkowy dysk zawnętrzny i przy urzyciu programu Unloker - funkcja przenieś.

Robi na drugim dysku skrót do folderu i tam przenośi błędny plik w ten sposób uwalnia pliki w podfolderze.Mam przed sobą dużo zabawy ponieważ takich podfolderów jest tak wiele ,że na Sylwka może skończe.