Zablokowane konto mailowe - rozsyłam spam?

Witam, dostałem bardzo niemiły komunikat od administratora poczty o2.pl, że moje konto rozsyła spam… i zostało zablokowane :frowning: Nie wiem jak to się stało. Ale rzeczywiście zauwazyłem bardzo niepokojące objawy tego. Komputer bardzo długo się uruchamia, ścina się i ostatnio na skrzynkę dostałem maila o takiej oto treści(po tym jak konto zostało zablokowane).

Temat: Undelivered Mail Returned to Sender

treść:

Widać ewidentnie, że złapałem jakiegoś robala… Proszę podajcie z jakich programów mam skorzystać najlepiej, żeby przeskanować komputer i usunąć to świństwo. Mam avasta ale nie wiem czy on wyrabia bo nie zgłaszał ostatnio nic. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Witaj :slight_smile:

nie wiem czy pomoge,ale sprawdż tym programem,czy da efekt

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

jeśli nie to podaj logi jak tutaj jest opisane

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Ale naprawdę będą potrzebne logi wszystkich tych programów? :wink: Może podajcie np. 2 żeby nie było tego za dużo

zrób gruntownego skana tym Dr webem

Tam jest napisane że obowiązkowe są raporty OTL. Więc podajesz raporty tylko z OTL.

Odnośnie pytania w temacie, ty nie rozsyłasz spamu, tylko twój komp bez twojej wiedzy.Logi są potrzebne.Zrób o co proszą.

Dr. Web nic nie znalazł. Wklejam logi z OTLa:

Plik OTL.txt:

http://www.wklej.org/id/780684/

oraz Extras.txt:

http://www.wklej.org/id/780687/

Heh, ja też tak miałem, nie obyło się bez wysyłania skanu dowodu osobistego… Tyle, że to nie mój komputer rozsyłał, tylko jakiś bot pozyskał mój adres i wysyłał “w moim imieniu” bez uczestnictwa mojej skrzynki, komputera itd. Po pewnym czasie przeszło, odblokowali mi konto i teraz korzystam bez problemów - ale wszystkie ważne maile przepisałem na gmaila, bo przez tydzień byłem bez dostępu do informacji.

Avast też nic nie znalazł… w sumie niestety. Mógłby ktoś zerknąć i ocenić te logi, które wrzuciłem?

Odinstaluj StartSearch Toolbar 1.3.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”