Zablokowane porty a granie przez sieć

(Zulowski) #1

Próbowałeś, czy nie działa? Z reguły serwery mają publiczne IP, i są dostępne dla każdego, ty schowany za firewallem, połączysz się jako Passive, ale to nie jest problem.

(Zulowski) #2

Torrent działa jako p2p, wszyscy muszą być przed firewallem, natomiast, żeby zagrać w grę, wcale nie musisz mieć otwartego portu, to ty się łączysz DO servera który działa na określonym porcie (i on musi mieć go otwartego), a nie server do Ciebie.

Przyczyna nie tkwi w zablokowanych portach.

spróbuj wydać polecenie

ping ip.ip.ip.ip

gdzie ip.ip.ip.ip to IP serwera do ET.

(Zulowski) #3

jak nic z tego? Co wypisało to polecenie?

Jeżeli timed out, unreachable, to nic nie zdziałasz.

(Zulowski) #4

Nie, chodziło mi o to, by z poziomu systemu, np z cmd.exe, gnome-terminal, czy Konsole w KDE4 wpisac dokładnie takie polecenie jak podałem, nie z poziomu gry.

Zresztą, nie ważne, napiszę ostatni raz:

ABY GRAĆ NA PUBLICZNIE DOSTĘPNYM SERWERZE NIE MUSISZ MIEĆ OTWARTYCH ŻADNYCH PORTÓW, TO SERWER MUSI MIEĆ OTWARTE.

STAWIAJĄC SERWER, ABY INNI MOGLI SIĘ PODŁĄCZYĆ, MUSISZ OTWORZYĆ PORT NA KTÓRYM DANA USŁUGA BĘDZIE DZIAŁAĆ (NP STAWIAJĄC FTP, MUSISZ OTWORZYĆ PORT 21, ABY INNI MOGLI SIĘ DO CIEBIE PODŁĄCZYĆ, GRA, NICZYM NIE RÓŻNI SIĘ OD INNYCH USŁUG.

(tak więc, problem NIE leży w portach, przynajmniej, nie po twojej stronie.)

PS: upewnij się, że ten serwer faktycznie ma taki IP i taki port, i najlepiej podaj mi go tu, spróbuje się podłączyć telnetem.

(Zulowski) #5

samo

ping 82.160.51.100

Znajduje serwer, czyli jest dostępny maszyna jest dostępna

natomiast próba podłączenia się na porcie 28000 kończy się fiaskiem, serwer nie jest dostępny na tym porcie, przynajmniej, nie publicznie.