Zablokowane przyciski w Internet Explorer 7

(VPN) #1

Ktoś mnie poprosił o pomoc w rozwiązaniu problemu z Internet Explorer 7 i muszę się poradzić, bo z czymś takim nie miałem do czynienia. Objawia się on tym, że nie działają żadne przyciski na stronach. Na przykład jak jest jakiś formularz z przyciskiem Wyślij to po jego kliknięciu nic się nie dzieje. I tak jest z każdym przyciskiem. Zarówno menu jak i przyciski na paskach w IE działają. Ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna?

System Windows XP SP2, antywirus NOD32, firewalla brak. Próba przeinstalowania IE7 nie przyniosła żadnej poprawy.

(Artekwajcha) #2

Witaj

Może to pomoże: otwórz przeglądarkę następnie narzędzia--->opcje internetowe--->zaawansowane i teraz ważne spróbuj na początek wcisnąć "Przywróć ustawienia zaawansowane" jeśli to nie zadziała to pozostaje jeszcze przycisk "Resetuj"

Powodzenia

(VPN) #3

Ani to, ani to nie pomogło niestety. Nawet po ponownym uruchomieniu systemu przyciski są na stronach w IE zablokowane.

Jeszcze dodam: w Firefoksie wszystko działa dobrze, jednak zależy mu na naprawieniu IE.

(Rysiek65) #4

A spróbuj zainstalować najnowszą: Sun Java Console

no i wyczyść pliki cookie (ciasteczka) i pamięć podręczna przeglądarki.

Może to pomoże ale nie jestem pewien na 100%.

(VPN) #5

Niestety nie pomogło :frowning: Ma ktoś inny pomysł?

(Leon$) #6

Start >> Uruchom >> cmd

komenda

regsvr32 /n /i /s inetcpl.cpl >> Enter

:slight_smile:

(impassive) #7

Może NOD coś blokuje? Wyłącz na chwilę i zobacz.

A może jest jakiś syf w systemie (którego NOD nie wykrywa)?

(VPN) #8

Nie pomogło. Wychodzi na to, że nabroiło nieumiejętne korzystanie z programów typu TuneUp, CCleaner lub Vista Inspirat, a więc wszystko co może ostro namieszać w systemie. Chyba jedynym sensownym rozwiązaniem będzie format, choć dla mnie to by była ostateczność, ale na odległość inaczej nie pomogę :stuck_out_tongue:

Dzięki dla tych, którzy próbowali pomóc.

(Lammermoor) #9

Można jeszcze sprawdzić czy będzie tak samo uruchamiając Internet Explorer (bez dodatków). PPM na ikonkę na pulpicie i wybrać tę opcję, albo z menu Start > Akcesoria > Narzędzia systemowe.

(Rysiek65) #10

VPN CCleaner i Vista Inspirat Ci nie namieszało w IE7

Prawdopodobnie TuneUp. Ja miałem też na swoim komputerze TuneUp

i z tego co pamiętam też miałem z nim problemy.

Najlepiej wejdź w ten program i poszukaj tam opcji związanej z IE7.