Zablokowane udostępnianie konto użytkownika

Witam, przeszukiwałem forum i natrafiłem na wiele podobnie zatytułowanych tematów ale nic bezpośrednio związanego z moim problemem, mianowicie na moim komputerze utworzone mam 3 konta - każde z nich posiada status Administratora, ale tylko moje konto for example - pascalek, jest chronione hasłem, dziś przekładając dysk twardy do innego komputera nie mogłem uzyskać dostępu do wszystkich plików zawartych w koncie pascalek - odmowa dostępu,

Wróciłem z dyskiem do komputera macierzystego - klikam prawym na dokumenty Pascalek - udostępnianie - (i funkcja udostępniania jest niedostępna ) jak wyczytałem w innych tego typu tematach wyłączyłem proste udostępnianie w opcjach folderu i rzeczywiście mogłem udostępnić folder i na drugim komputerze w zasobach sieciowych jest widoczny - ale nadal wyskakuje komunikat o niedostępności tego folderu. Idąc moim prostym tokiem rozumowania usunąłem hasło zabezpieczające moje konto - niestety i to nie pomogło, proszę o pomoc sugestie etc. :wink:

Widzę, że problem nie do przejścia ?

Prawdopodobnie podczas zakładania hasła na swoje konto zaznaczyłeś opcję “uznaj moje foldery jako prywatne”. Rozumiem, że inne foldery można w sieci udostępnić normalnie?

Przeczytaj temat: Problem z folderem prywatnym.

Usuń opcję folderu prywatnego tak jak jest tam opisane i wtedy spróbuj udostępnić.

Poszukaj w necie o komendzie CACLS .To powinno rozwiązać problem .

Pozdrawiam

Narv rzeczywiście pomogło :wink: dziękuję za pomoc :slight_smile: